HABERLER

Farklı Bir Geridönüşüm

25.03.2011 Cuma
FARKLI BİR GERİDÖNÜŞÜM

General Motors markalarından Chevrolet, Volt modelinin eski parçalarını yeniden kullanıma sokarak geridönüşüme farklı bir anlam katıyor.

Chevrolet'nin son yıllarda geliştirdiği en önemli model olan ve Toyota'nın Prius ile yıllardır sürdürdüğü çevrecilik imajını kendi saflarına çekeceği araç olarak da görülen Chevrolet Volt, 80 km'ye kadar sadece elektrik enerjisiyle yol alabilmesiyle çevrecilerin şimdiden gözdesi durumunda. Şarj edilebilir hibrid sistemi sayesinde toplamda 600 km'ye varan uzun bir menzil de sunması beklenen araç, trafikteki kullanımı dışında da çevreci bir karakterde. Özellikle de kuşlar için! Nedeniyse General Motors'un, Detroit'teki Lasky Gençlik ve Spor Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiği projede, atık durumuna gelen Chevrolet Volt batarya kapakları, birkaç eklentiyle ağaç ördekleri ve baykuşlar için yuva haline getirilmiş. Geridönüşümün sadece teknolojik ayrıştırmayla yapılacağını düşünenlere duyurulur!


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN