HABERLER

Yeni Audi A3

24.01.2012 Salı
YENİ AUDİ A3

Alman üreticinin lokomotif modellerinden A3, yeni nesliyle Cenevre’de sahne alacakken, aracın kokpit tanıtımında yeni neslin ilk gerçek görüntüleri de ortaya çıktı.

Bilinçli mi yoksa tesadüf mü bilinmez ama A3 "kazara" tanıtıldı. Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yeni nesil A3'ün kokpitini ve yeni kumanda sistemini gün yüzüne çıkartan , başarılı kompaktının neye benzeyeceğini de yeni kontrol sisteminin menülerinin tanıtımı esnasında gösterdi.

Volkswagen Grubu'nun yeni modüler platformunun kullanılacağı ilk model olan yeni A3, görsel anlamda büyük sürprizler ve mucizeler barındırmaktan çok, güncel modelin yeni çizgiye adapte edilmesi anlamı taşıyor. Büyük Audi ızgarası her zaman olduğu gibi yine ön tasarımın başrol oyuncusuyken, farların tasarımı A6'yı hatırlatıyor.

Profil tasarımında birinci nesilden bu yana devam eden keskin arka yan cam yeni nesilde de korunurken, omuz çizgisinin daha belirgin hale getirildiği dikkat çekiyor. Arka bölümde 'ü hatırlatan stoplara yer verilmiş. Yeni A3'ün sızmasına neden olan kokpite baktığımızdaysa markanın küçüğü A1'in kokpit tasarımının evrimleştiğini söylemek mümkün. Gösterişten uzak ve sade görünen ön konsolun küçük tutulmasının ferahlık hissine olumlu katkıları olacağını tahmin etmek zor değilken, merkezi kumanda sisteminin ana kontrol ünitesi, markanın üst sınıf modellerinde olduğu gibi vites kolunun arkasında, orta konsola yerleştirilmiş.

Üç boyutlu kokpit kaplamalarıyla değerli görünmesi hedeflenen kokpitte bu bölümler arkadan aydınlatılarak loca ambiyansı elde edilecek. Yaz sonunda yollara çıkacak olan yeni A3, aynı zamanda VW Grubu'nun modüler bilgi-eğlence sisteminin de kullanıldığı ilk model olacak. Bu sistemin artıları, sınıfı ayrımı gözetmeksizin küçükten lükse kadar değişik modellerde aynı altyapının kullanılabilmesi ve bu sayede hem maliyetlerin düşmesi hem de tüm araçlar için tek bir geliştirme işine ihtiyaç duyulması olarak sıralanabilir.

kalan karakter 1000

barış barış

bence içi biraz alfa`laşmış .) güzel olmuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.02.2012 16:00
Yunus Gürbüz Yunus Gürbüz

Yazınızın 2.paragrafında yazım hatası var, cümle bolünmüş ve başka satıra kaymış.
'Büyük Audi ızgarası her zaman olduğu gibi yine ön tasarımın başrol AUDI A3 YENİ Alman üreticinin lokomotif modellerinden A3, yeni nesliyle Cenevre'de sahne alacakken, aracın kokpit tanıtımında yeni neslin ilk gerçek görüntüleri de ortaya çıktı. oyuncusuyken, farların tasarımı A6'yı hatırlatıyor'.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 25.01.2012 09:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN