HABERLER

Otokar'dan Elektrikli Otobüs

26.04.2012 Perşembe
OTOKAR'DAN ELEKTRİKLİ OTOBÜS

Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü Doruk Electra, Doruk serisi otobüsler üzerinden geliştirildi.

Araç egzoz emisyonunun olmaması, gürültü ve titreşim seviyelerinin oldukça düşük olması sayesinde dizel motorlu bir otobüse göre avantalar sunuyor.

Electra, 6-8 saat arasında tam şarj olsa da, on-board şarj ünitesi sayesinde duraklarda beklerken de kısa süreli şarj edilebiliyor. Otobüs, ideal şartlarda tam şarj ile 280 km menzile sahip. Yolcu sayısının çok olduğu saatlerde ise, akü ömrünü koruyan yüzde 80 kapasite baz alınarak 170 km menzil sunuyor. On-board şarj ünitesi sayesinde ilave bir elektrik şarj altyapısına ihtiyaç duymayan , sanayi tipi 3 faz elektriğin olduğu her yerde şarj edilebiliyor.

Uluslararası güvenlik sertifikasyonu ECE R100-01 yönetmeliğine uygun Doruk Electra'da kullanılan aküler aşırı şarj, çarpışma, yanma ve kısa devre gibi durumlarda çevresine zarar vermeyen yüksek güvenlikli lityum demir magnezyum fosfat teknolojisine sahip. Seri üretime hazır olan Doruk Electra, bu hafta gerçekleştirilen Busworld Otobüs Fuarı'nda sahneye çıkacak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN