HABERLER

Ticari Araçlara Ekonomik Teknoloji

26.12.2012 Çarşamba
TİCARİ ARAÇLARA EKONOMİK TEKNOLOJİ

Bosch, özellikle şehir içinde kullanılacak ticari araçlar için yüzde 20 yakıt tasarrufu sağlayacak “Parallel full-hybrid” teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Hibrid teknolojisi, birçok marka için kullanılmaya devam edilirken, daha düşük tüketim ve daha az çevre kirliliğine sebep olmasından her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Hibrid teknolojisi larda da yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Özellikle şehir içinde önemli bir tüketim avantajı sunan hibridlerde tasarruf yüzde 20'lere ulaşırken uzun yolda da yüzde 6'ya varan yakıt tasarruf sağlanabiliyor ve CO2 emisyonları da aynı oranda düşürürken bu sayede hibrid teknolojisi, ekonomik olmasının yanında çevre dostu sıfatını da kazanıyor. Sistem ayrıca, uzun yol yapan veya çok duraklı teslimat gerçekleştiren orta ve ağır ticari araç segmentine ve otobüslere uyarlanabiliyor. Daha fazla yakıt tasarrufu potansiyeline imkân tanıyan start-stop işlevi, özellikle şehir içi dağıtım yapan araçlara entegre edilebiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN