HABERLER

Lincoln Bir Türk'e Emanet

14.01.2013 Pazartesi
LİNCOLN BİR TÜRK'E EMANET

ABD'li otomobil üreticisi Lincoln, dev rakipleriyle yeniden yarışmak için otomobil tasarımlarını yeniliyor. Bu yeniliği, Ford'da ki başarılı tasarımlarıyla tanınan Murat Güler'le gerçekleştiriyor.

Dünyanın önde gelen otomobil markalarıyla yarışmak için tasarımlarında ciddi değişikliklere gitmesi gerektiğini düşünen Lincoln, işi sıkı tutuyor.Otomobillerinin tasarımlarını 2011 yılında Murat Güler'e bırakan Lincoln, son yıllarda bir çok otomobil üreticisi gibi tasarım işini bir Türk'e emanet etti. Murat Güler'in tasarladığı ve markanın yeni yüzünü temsil eden MKC modeli, Detroit Otomobil Fuarı'nda ilk kez sahneye çıkacak. Ford bünyesi altındaki Lincoln, dev rakipleriyle mücadele edebilmek için 1 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımın ilk meyvesi olan MKC modeli için Murat Güler " MKC Concept bir ilk. Premium Compact Crossover olarak bilinen segment şu anda ABD'de ve dünya genelinde en hızlı büyüyen araç segmenti. Lincoln bu segmente ilk kez MKC ile katılıyor. Aynı zamanda bu araç Lincoln'ün başlattığı yeni ürün ve tasarım anlayışının son örneği. Bir çok lüks marka günümüzde soğuk ve teknolojik ağırlıklıyken, Lincoln artık bundan böyle sıcak ve davetkar olmak istiyor." dedi. Uluslararası büyüme hedefini Murat Güler'le başlatmak isteyen Lincoln, büyümesini önce Çin'de başlatıp daha sonra Avrupa'da sürdürmeyi hedefliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN