HABERLER

Siz Siz Olun Navigasyonunuza Bu Kadar Güvenmeyin

14.01.2013 Pazartesi
SİZ SİZ OLUN NAVİGASYONUNUZA BU KADAR GÜVENMEYİN

Belçikalı yaşlı bir kadın, GPS sistemine güvenerek otomobiliyle Brüksel'e gitmek için yola çıktı fakat kendini Zagreb'te buldu.

Sabine Moreau isimli Belçika'da yaşayan yaşlı bir kadın sürücü, evinden çıkarak yaklaşık 100 km uzağında bulunan Brüksel kentine gitmek için yola çıktı. GPS sistemine gideceği yeri girerek yol tarifini alan Sabine Moreau, yol tarifine uyarak çıktığı yolda kendini evinden 500 km uzaklıktaki Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de buldu. Sabine Moeau, eşine az rastlanan bu olayı şu şekilde anlattı ; "Aracımdaki cihazına adresi girdim. Ve GPS'in yönlendirmelerini dikkate alarak sürmeye başladım. Navigasyonum arada sinyali kaybediyordu , fakat sonra yeniden toparlıyordu. Ne olduğunu hiç anlamadım. Farklı dilde tabelalar görmeye başladım. Önce Fransızca, sonra Almanca. Fakat bunlar benim yanlış yere gittiğime dair şüphelenmeme sebep olmadı. Ta ki, 'Zagreb' tabelasını görene kadar. O zaman anladım ki Belçika'da değilim'' dedi. Bu olaydan sonra oğlunun bir daha kullanmasına izin vermediği yaşlı kadın, " ben sadece navigasyonu takip ettim" diyerek kendini savundu.

kalan karakter 1000

canbazoğlu canbazoğlu

Ben de N 8 var, navigasyona tuzla Adliyesi yazdım beni dağın başına getirdi ve hedefinize ulaştınız diye sesle uyardı))

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 14.01.2013 13:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN