HABERLER

Okurlarımız 2013'te Zam İstemiyor!

08.02.2013 Cuma
OKURLARIMIZ 2013'TE ZAM İSTEMİYOR!

Türkiye’nin en çok tıklanan otomobil portalı olmayı sürdüren www.otohaber.com.tr’nin düzenlediği son ankette, okurlarımıza “2013 Yılından Neler Bekliyorsunuz?” diye sorduk, sonuçlar zamların geri çekilmesi yönünde oldu.

Son 4 yıldır Türkiye'nin en çok takip edilen otomobil portalı konumunu koruyan www.otohaber.com.tr'de, okurlarımıza "2013 Yılından Neler Bekliyorsunuz?" diye sorduk. Toplam 2.129 kişinin oy kullandığı anketimizde, "akaryakıt fiyatlarında indirim" beklediğini belirtenlerin oranı %28.Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına ard arda gelen zamlar, ankete katılanların 2013 yılına bakışlarındaki iyimserliği gölgelememiş gözüküyor. Akaryakıt fiyatlarında 2013 yılında da yeni zamlar olacağını bekleyen katılımcılarımızın oranı %17. 2012 yılında otomotiv pazarında her ne kadar kontrollü bir daralma yaşasak da, yine de Cumhuriyet tarihimizin en fazla otomobil satılan ikinci yılını geride bıraktık. www.otohaber.com.tr anketine katılanların, yeni yılda otomobil almayı bekleyenlerin oranı da, akaryakıt fiyatlarında indirim bekleyen katılımcılarımızdan sonra ikinci sırada yer aldı. Katılımcılarımızın %20'si, 2013 yılında yeni bir otomobil sahibi olmayı bekliyor. Üçüncü sırada yeni vergi zamları bekleyen katılımcılarımız var. Yeni yılda, yeni vergi zamları bekleyenlerin oranı %19. Dördüncü sıradaysa, akaryakıt fiyatlarına zam bekleyenler var. Akaryakıt fiyatlarında zam bekleyenlerin oranı %17. Ülkemizde rekor düzeyde seyreden, otomobillerden alınan ÖTV'nin otomobil sektörünü zor durumda bıraktığını, otomobil distribütörlerinin açıklamalarından da anlayabiliyoruz. Hem üreticiyi hem de tüketiciyi zor durumda bırakan ÖTV'nin düşürülmesini bekleyen katılımcılarımızın oranıysa %14. Umarız ÖTV'nin düşürülmesini umut eden katılımcılarımızın beklentileri karşılık bulur.

kalan karakter 1000

deniz deniz

hasretle kia naimo yu bekliyor ve fiyatını merak ediyorum bir araba da daha ne olabilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.03.2013 18:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN