HABERLER

Superman Kia Optima Hybrid

08.02.2013 Cuma
SUPERMAN KİA OPTİMA HYBRİD

Afrika'da yaşanan kıtlık ve açlıkla mücadeleye destek olmak için, süper kahramanlar temalı otomobiller dizayn etmeye karar veren Kia, ilk dizaynı olan Superman Kia Optima Hybrid'i Chicago Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

Kia, DC Entertainment ve Super Street Dergisi ortaklaşa gerçekleştirdiği bir projeyle Afrika'da yaşanan kıtlık ve açlıkla mücadeleye yardım etmek için kolları sıvadılar. "Biz Kahraman Olabiliriz" sloganıyla yola çıkılan projede, Afrika'da açlık ve kıtlıkla mücadele eden insanlara umut verebilmek hedefleniyor. Ünlü çizgi romanların süper kahramanlarını otomobillerinin dizaynında kullanacak olan Kia, ilk olarak Superman karakteriyle Optima Hybrid modelini birleştirdi. Hybrid seçilmesinin de özel bir sebebi var tabiki.. Petrolden elde edilen yakıtların çevreye verdiği zararlardan dolayı oluşan küresel ısınma, Afrika ve daha dünyanın bir çok yerinde kıtlığın ve açlığın oluşmasına sebep oluyor. Bu yüzden Kia, hybrid modelini seçerek dünyanın geleceği açısından hybrid otomobillerin önemine dikkat çekiyor. Kia, Superman temalı Optima Hybrid'inden sonra diğer ünlü süper kahramanlı modellerinide çok yakında tanıtacağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN