HABERLER

İşte Yeni Picasso

15.02.2013 Cuma
İŞTE YENİ PİCASSO

Kompakt MPV sınıfının Avrupa’daki en önemli modelleri arasında yer alan Citroen C4 Picasso’nun yeni nesli Cenevre Otomobil Fuarı’nda seri üretime çok yakın bir konseptle tanıtılıyor.

İlk iki neslinde tasarım konusunda en aykırı modellerden biri olan Picasso, ya da ikinci nesilden bu yana kullanılan adıyla C4 Picasso, yeni neslinde de aykırı yapısını koruduğunu Cenevre'de sergilenecek olan Technospace konseptiyle belli ediyor. Devasa ön camı ve karakteristik A sütunlarıyla halen satışta olan ikinci neslin tasarımına sadık kalan konseptte, en dikkat çekici bölüm kuşkusuz farlar olacak. Nissan Juke'ta olduğu gibi bağımsız bir yapı gösteren farlarla birlikte ön ızgaranın kaput ve karoserle bütünleşmesi de dikkat çekici. Kapıları çevreleyen krom çizgi aracın profiline hareket getirirken, stoplar ise güncel modele göre daha sade ve köşeli bir hale gelmişler. PSA Grubu'nun yeni modüler platformu EMP2'nin kullanıldığı konsept, 4.43 metrelik uzunluğuyla, güncel C4 Picasso'dan yaklaşık 4 cm daha kısa. 1.83 metrelik genişlikte bir değişiklik yokken, 1.61 metrelik yükseklik, 7 cm azalma anlamına geliyor. İç mekan detayları henüz açıklanmayan Technospace konseptinde dijital bir merkezi gösterge kullanıldığı gözlerden kaçmazken, arka koltukların bağımsız ve sökülebilir olması bekleniyor. Citroen yeni C4 Picasso ile birlikte yeni bir dönemin başladığını iddia ederken, yeni MPV'nin 98 g/km ile sınıfının en çevreci modeli olacağı belirtiliyor. Yaz döneminde satışa sunulacak olan 5 kişilik C4 Picasso'nun 7 kişilik Grand versiyonunun da yılın sonunda hazır olması bekleniyor.

kalan karakter 1000

Tarık Şahin Tarık Şahin

şimdi eski kasadaki o devasa boyutlar ve bir minübüs havası gitmiş yerine yol tutş olarak daha makul olsun diye ağırlık merkezi daha aşağıda bir model gelmiş ama eski kasa daha hoştu bu zorlama olmuş 2 yıl içinde dört makyaj geçirir bu ilk alanlarda tipsizlik abidesiyle yaşar ama benim merak ettiğim mcp ye devam mı tamam mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 24.02.2013 23:16
Ali Rıza AKIŞ Ali Rıza AKIŞ

Citroen yapıyor kardeşim bendede var çok memmunum çok aykırı gibi gözüküyor ama kalite sağlamlık dayanılıklık her konuda süper bende tek dezavantajı fransız olması onun haricinde 10 üzerinden 10

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır5
cevapla 19.02.2013 15:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN