HABERLER

Sportif ve Çevreci

04.09.2013 Çarşamba
SPORTİF VE ÇEVRECİ

BMW’nin geçtiğimiz aylarda ilk kez tanıttığı büyük SUV’u X5, dünya prömiyeri için Frankfurt’u beklerken, fuar sürpriziyse elektrikli versiyonun seri üretime yakın konsepti.

i3'le birlikte ilk seri üretim elektrikli ini 'ta tanıtacak olan , elektrik enerjisini sevdiğini yüksek akımı farklı sınıflara da taşıyarak gösteriyor. Bu anlayışın son temsilcisiyse markanın üçüncü nesliyle yine ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı'nda ilk kez tanıtacağı X5'in elektrikli konsepti eDrive. 70 kW(95 HP) gücündeki elektrikli bir motorla donatılan konsept şarj edilebilir bir hibrid. Sadece elektrik enerjisiyle 120 km/s maksimum hıza çıkabilen ve 30 km hareket edebilen konseptte elektrik enerjisi çarpışmaya dayanıklı özel bir bölmenin için araç zeminine yerleştirilen lityum-iyon bataryalarda depolanıyor. Karoserindeki mavi dekorlar ve sol ön çamurluktaki şarj yuvasıyla kendini belli eden konseptteki içten yanmalı 4 silindirli motorun türü henüz açıklanmasa da ortalama tüketim olarak 3.8 lt/100 km değeri veriliyor.kalan karakter 1000

fatih fatih

3.8 fabrika verisi normalde daha fazla olabilir sürüşe göre

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.09.2013 07:05
çevreci çevreci

3.8 değer çok iyi kia spotage nin 1.6 benzinlisi çok yakmasından şikayet edenler için iyi biseçenek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 05.09.2013 11:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN