HABERLER

Dinamik MPV'de İkinci Perde

13.09.2013 Cuma
DİNAMİK MPV'DE İKİNCİ PERDE

Sportif ve ailelere uygun… Pek çok babanın rüya kombinasyonu diyebileceğimiz bu iki kavramı 2005’ten bu yana S-Max logosuyla sunan Ford, ikinci neslin ilk ipuçlarını Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki konseptiyle sergileyecek.

Geniş bir kabin, 7 kişilik oturma kapasitesi ve pratik detaylar. Bu üçlü, bir aile otomobilinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor ve piyasadaki neredeyse her MPV bu kombinasyonu sunabiliyor. Ancak piyasada hem bir aile otomobilinin mantık gerekliliklerini sunan hem de sportif tatlar sunabilen modellerin sayısı oldukça kısıtlı. Ford S-MAX de bu keyifli azınlığın en önemli üyelerinden biri. 2005'ten beri sportif babaların gözdesi olan MPV, ikinci nesli için hazırlanırken, yeni S-MAX'in temel detayları Frankfurt'ta sergilenecek konseptle ortaya çıkıyor. Yüksek ve çıkıntılı ön ızgara Ford'un bundan sonraki tasarım dilinin bir yansıması ve Fiesta'yı hatırlatırken, yan cam yüzeylerin çizgisi güncel nesli hatırlatıyor. Ön tekerlek yuvalarının hemen arkasındaki hava çıkışları konseptte daha şık ve zarif bir şekilde ön çamurluğun üst kısmına alınırken, bu hava çıkışından başlayan omuz çizgisi stoplara kadar uzanıyor. İki parçalı yatay stoplar güncel nesle göre daha dar ve keskin bir hale gelirken, tasarımın genelinde çok başarılı bir evrim görülüyor. Güncel Focus, C-Max ve Kuga gibi yeni nesil modellerinde ergonomi ve kullanışlılık açısından eleştirilen kumanda elemanları kullanan Ford, anlaşılan yeni S-MAX'te bu tarz eleştirilere uğramamak için daha dikkatli davranacak. Zira bir konsept olmasına rağmen aracın kokpitinde seri üretime neredeyse hazır, kolay anlaşılır ve temiz çizgilerin kullanıldığı bir kokpite yer verilmiş. İletişim konusunda yeni standartlara uygun donanımların sunulacağı S-Max'te konsept otomobilde yer alan 1.5 lt'lik yeni nesil EcoBoost motor da görev yapacak.


Güncel S-Max'in övgü alan altyapısı yeni neslin de temelini oluşturacak.Alternatif yakıtlar için biraz beklemek gerekecek.Kokpitte vites kolu yerine çevirmeli bir butonla ferahlık hissi arttırılıyor.Konseptteki pahalı malzemeler göz kamaştırıyor.

kalan karakter 1000

Nuri Yavuz Nuri Yavuz

Maşalla..Maşallaa..Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.10.2013 01:00
Nuri Yavuz Nuri Yavuz

Maşallah! Maşallah! Çok alan olur inşallah...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.10.2013 00:59
Nuri Yavuz Nuri Yavuz

Fotoğraflar hep olduğu gibi çok güzel. Gereken yerde geniş gösteren, icabında yüksek gösteren lenslerle, tv ekranına çıkan starlar gibi. Asıl beklenen güzellik, fiyat güzelliği. O var mı acaba? Zira tüm yerli ve ithal otoların fiyatlarına bakılınca göze batan gerçek şu; benzer otolarda tüm fiyatları tek el yazıyor. Neredeyse tıpa tıp aynı. Hani nerede kaldı? Rekabet, değişken maliyet, finansman maliyeti, marka ve modelin pazarda tutunması ve teşvik edilmesi. Bunlar maalesef lafta, adı var kendi yok. Ucuz satanı da kendilerine uyduruyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.10.2013 00:57
rıza rıza

ford forddur.her zaman göze hoş gelen tasarımlar güzel otomobiller.yaiiiiiiii ford forddr.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.10.2013 21:02
Halo Halo

tasarım tahrik edici

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.10.2013 14:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN