HABERLER

Volvo'dan Güzel Bir Adım

16.09.2013 Pazartesi
VOLVO'DAN GÜZEL BİR ADIM

Geçmişinde P1800 gibi bir güzellik olan Volvo, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda adı çok yaratıcı olmasa da, tasarımıyla göz kamaştıran Coupe Concept ile gelecek planlarındaki yeni coupe’nin ipuçlarını veriyor.

Güvenliğin marka önceliği olduğu Volvo, bundan sonra insanları korumanın yanında duygularını da okşayacak modellere imza atmak istiyor. Bu felsefe bir süredir zaten değişen tasarımla kendini belli etmişti. Şimdi sırada bir sonraki adımı atıp yeni sınıflara yönelmek var. Ve bu adımın ilk fazını Frankfurt'ta sergilenecek Coupe Concept oluşturuyor. Düz ancak birbiriyle uyumlu yüzeylerin dikkat çektiği konseptin heybetli ön ızgarası üst sınıfa yönelik bir üretimi simgelerken, T formlu gündüz farlarına sahip aydınlatma grubu aracın güçlü yüzünü tamamlıyor. Çok uzun motor kaputu ve kısa bagaj bölümü üst sınıf bir coupe'den beklenen geleneksel zarafeti yansıtırken, konseptin belki de en can alıcı noktası arka bölüm. C formlu stoplar, dik inen yüzeyler ve kaslı çamurluklar Coupe Concept'in özgün bölümünü oluşturuyor. Volvo'nun yeni nesil platformunun kullanıldığı konseptin heybetli motor kaputunun altında turbo ve kompresör tarafından desteklenen 2.0 lt'lik benzinli bir motor görev yaparken, arka aksın üzerindeki elektrikli motorla birlikte toplam sistem gücü 400 HP maksimum tork da 600 Nm oluyor. Şarj edilebilir hibrid coupe'nin iç mekanında da yenilikçi bir yapı dikkat çekerken, bu anlayış yeni Volvo modellerinde de kullanılacak.


Volvo konseptin seri üretime geçmesiyle premium algısını daha da güçlendirecek.Platform değişken olacak.

kalan karakter 1000

süper süper

volvo iyi gidiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.06.2014 10:20
VOLVOCU VOLVOCU

VOLVO BU BE
HELAL VALLA

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.06.2014 13:38
ekobaba ekobaba

taş gibi araba ilk tercihim

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.04.2014 14:57
Tolga Karaca Tolga Karaca

ön farları harikaymış bayıldım umarım bu tasarımı binek araçlara uyarlarlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.02.2014 15:12
yeni.. yeni..

volvo binek araçta nasılda hızla ilerliyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 22.10.2013 11:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN