HABERLER

Skoda'ya Ekonomi Tescili

01.11.2013 Cuma
SKODA'YA EKONOMİ TESCİLİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yakıt türleri ve tüketimlerine göre yapılan “En İyi 10” listesinin benzinli araçlar sıralamasında Skoda üç modeliyle yer aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, Türkiye'de satılan ler arasında yakıt türleri ve tüketimlerine göre yaptığı "En İyi 10" listesinin benzinli araçlar kategorisinde ilk iki sırayı Citigo aldı. Skoda Rapid ve Fabia modelleri ise listede Citigo'yu takip eden diğer modeller oldu. Bakanlığın yakıt türüne göre "Yakıt Tüketiminde En İyi 10" listesinin benzinli araçlar kategorisinde ASG otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip Citigo, 100 km'de 4.4 litre tüketimle birinci oldu. İkinci sırada ise km'de ortalama 4.5 lt'lik yakıt tüketimiyle Citigo'nun manuel versiyonu yer aldı. Skoda'nın Rapid modeli 1.2 lt benzinli motor ve manuel şanzımanı ile 100 km'de ortalama 5.4 litre tüketimle üçüncü sıraya yerleşirken, yine Rapid'in 1.4 lt benzinli motor ve otomatik şanzımanlı versiyonu km'de ortalama 5.8 litre tüketimle dördüncü sırada yer aldı. Listenin devamında beşinci sıraya yerleşen Skoda'nın beğenilen modeli Fabia, sahip olduğu manuel şanzıman ve 1.4 lt motoru ile 100 km'de ortalama 5.9 litre'lik yakıt tüketimi ile dikkat çekti.


kalan karakter 1000

tokay ceritoğlu tokay ceritoğlu

belki biz de bir gün ürettiğimiz yerli oto için herhangi bir özelliğinden dolayı ödül alırız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 04.11.2013 18:10
gurkan gurkan

Skoda satış fiyatlarınıda düşürse iyi olur..

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 04.11.2013 08:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN