HABERLER

Yeni XC90'ın İpuçları

25.12.2013 Çarşamba
YENİ XC90'IN İPUÇLARI

Lüks SUV piyasasında üretilen en uzun soluklu modellerden biri olmaya başlayan Volvo XC90, 2015’te satışa sunulması beklenen yeni neslinin neye benzeyeceğini XC Coupe konseptiyle gösteriyor.

Geride bıraktığı 12 yıla rağmen, son olarak kendinden çok daha yeni modellerle birlikte girdiği çarpışma testinde en yüksek puanları alarak dikkat çeken XC90, özellikle Kuzey Amerika pazarında çok sevilen bir model. Heyecandan uzak ancak güvenilir yapısıyla tanınan olgun XC90'ın yeni nesli için Volvo'nun verdiği tarih 2015'ten öncesi değil. Ve İsveçli marka da, bu zamana kadar merakımızı ve heyecanımızı diri tutmak için karşımıza gelecekten ipuçları veren konseptler çıkartacak. XC Coupe konsepti de bunlardan biri.

Detroit Fuarı'nda tanıtılacak olan konsept, 3 kapılı yapısı, stopları ve omuz çizgisiyle üretimden kalkan C30'un crossover halefi izlenimi verse de aslında bize yeni XC90'da nasıl karakter çizgileri sunulacağının tüyolarını veriyor.Bu açıdan bakıldığında XC Coupe Concept'in C30 ve XC60'ın bir karışımı olduğunu söyleyebiliriz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN