HABERLER

Yeni Klavuz

24.01.2014 Cuma
YENİ KLAVUZ

Ford’un lüks markası Lincoln’ün büyük SUV’u Navigator, Chicago Otomobil Fuarı’nda yeni bir nesil olarak algılansa da aslında kapsamlı bir iyileştirme geçirmiş haliyle tanıtılırken, karşımızda cilalı bir dinozor duruyor.

Amerikalıların büyük otomobilleri sevdiğini 1940'lı yıllardan bu yana biliyoruz. Yeni Kıta'da özellikle SUV'lar söz konusu olduğunda, Avrupa ve Uzakdoğu pazarlarındaki küçük ve kompakt modellerin kendilerine yer bulamadıklarını görüyoruz. Kısaca Amerika'da SUV demek büyük demektir. de bu akımın en lüks Amerikan modelleri arasında yer alıyor.

Cadillac Escalade ile kıyasıya bir rekabet içinde olan Grubu'nun lüks SUV'u, Chicago Fuarı'nda kapsamlı bir iyileştirmeden geçirilmiş haliyle tanıtıldı. 2014'ün son çeyreğinde satışa sunulacak olan cilalı Navigator'ün tasarımındaki en büyük fark ön bölümde görülüyor. Daha önce köşeli ve düz yüzeylerin kullanıldığı ön bölümde artık daha yuvarlak hatlar dikkat çekerken, ön ızgara da Lincoln'ün son yıllardaki yeni tarzına adapte edilmiş.

Arka bölümde aydınlatma grubu büyütülerek aracın genişliğiyle eş hale getirilirken, tamponlar da elden geçirilmiş. İç mekanda kokpitin temel yapısı korunsa da yeni göstergeler ve kumanda elemanlarıyla Navigator daha modern bir hale gelmiş. 2007 yılından bu yana 5.4 lt'lik atmosferik benzinli bir V8 kullanan Lincoln Navigator, makyajla birlikte artık turbo dünyasına geçiş yapıyor. 3.5 lt'lik V6, 380 HP'nin üzerinde güç üretirken, 6 kademeli otomatik şanzıman versiyonuna göre gücü ya arka tekerleklere ya da 4 tekerleğe birden aktarıyor.

kalan karakter 1000

mokoko mokoko

en güzel ciip

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2014 18:23
test test

111

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2014 13:59
By Maho By Maho

Uçak kokpitini almışlar bu araca monte etmişler galiba, bu arabaysa benim bindiğim ne ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 01.02.2014 20:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN