HABERLER

Yeni Sorento’nun İpuçları

31.07.2014 Perşembe
YENİ SORENTO’NUN İPUÇLARI

Kia’nın beğenilen modellerinden Sorento’nun üçüncü neslinin ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Koreli marka, 'yu yenileme çalışmalarına başladı. 'nun çizimlerini bir video aracılığıyla paylaşan , yeni Sorento'yu Avrupa'da ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkartacak.

Selefine göre, daha alçak tavan çizgisi ve daha yüksek bel çizgisi ile dikkat çeken modelin camları da daha dar olarak tasarlanmış. Yeni Sorento'da "kaplan burnu ızgara" da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Arka bölümde ise stop lambalar ve yeni tampon göze çarpıyor.

kalan karakter 1000

Cengiz TURAN Cengiz TURAN

Eskiside bu da tasarım olarak vasat değildi, bu daha da hoş olmuş. Ancak kia denince kalite algısı herkesin kafasında olumsuz yönde; buna rağmen fiyat etiketleri bu algıyla negatif kolerasyonlu. Yani adam diyorki "abi 70 bini buna vereceğime gider vw alırım" diyor. Kia ya bunu iyi okuyup fiyat politikasını değiştirmeli ya da kalite algısını yükseltecek şeyler yapmalı. Nedir; misal eski sorentonun iç atmosferi bir suvdan çok bir sedandaymışın hissi veriyordu. Verimsiz motorları vardı. Dizelde zaten hyundai ile aynı motor, dizel konusunda iyi denebilirler. Dİğer tarafta bizim hastalığımız dizel otomatik konusunda; dizel tam otomatik iklisiyle yakıttan biraz feragat ediyorlar ama dsg gibi sorunlu bir şanzıman kullanmayarak yakıttan verdiği feragati telafi ediyor. Ama bu kasada 1.6 dizel tam otomatik olacak mı bilmiyorum,olacaksa da işi çok zor qashqai aldı süpürdü. Eğer dizel tam otomatik konulacaksa gmnin dandik şanzımanları değil, jatco ve aisin ekonomi odaklı at leri kullanılmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.08.2014 16:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN