HABERLER

570 HP’lik Porsche Panamera

31.10.2014 Cuma
570 HP’LİK PORSCHE PANAMERA

Porsche’nin satış rakamlarını arttıran Panamera modelinin Exclusive Serisi yalnızca 100 adet üretilecek.

Dünyanın önemli otomobil fuarları arasında gösterilen Los Angeles Otomobil Fuarı, Porsche'nin özel bir otomobiline de ev sahipliği yapacak. Markanın satış rakamlarının artmasında önemli bir kilometre taşı olan Panamera'nın yalnızca 100 adet üretilecek Exclusive Serisi, şüphesiz fuarın en dikkat çekici otomobillerinden bir tanesi olacak. Panamera Turbo S Executive'in üzerine inşa edilen bu özel otomobil, Executive versiyona göre; 150 mm daha uzun dingil mesafesine sahip. Koyu siyah metalik rengi, 20 inç boyutundaki alaşım jantları ve büyük hava girişleri aracın belirgin değişiklikleri arasında yer alıyor.

Kabin içerisi de en az dışı kadar etkileyici ve sıradanlığa "hayır" diyen bir görüntüye sahip. Poltrona Frau deri döşemeye ev sahipliği yapan iç mekandaki işçilik göz dolduruyor. Agatha Chestnut kahverengi koltuklar ve alt kapı panelleri Panemara Exclusive'in dikkat çekici yanlarından… 10.1 inç boyutundaki multimedya ekranı da yine bu özel aracın iç mekanını güzelleştirenler arasında.

Exclusive Serisi'nin kalbini 4.8 litrelik 570 HP güç ve 800 Nm tork üreten V8 bir ünite attırıyor. Bu motor aracın 0'dan 100 km/s hıza 3.9 saniyede çıkmasını sağlarken, maksimum hız ise 310 km/s olarak açıklanıyor. Bu özel otomobilin fiyatı ise 250.000 Euro.

BİZE ULAŞIN