HABERLER

Yeni E Serisi’nin İç Mekanı Böyle Olacak

09.12.2015 Çarşamba
YENİ E SERİSİ’NİN İÇ MEKANI BÖYLE OLACAK

Mercedes-Benz’in tamamen yeni E Serisi’nin ilk detaylarını paylaştı.

Uzun bir beklemenin ardından sonunda yeni Mercedes-Benz E Serisi'yle ilgili resmi kaynaklardan ilk detay paylaşıldı. Basitçe, S Serisi'nin modernize edilmiş hali gibi görünen yeni nesil E Serisi'nin kabininde, tamamen dijital bir gösterge paneli kullanılıyor. Ayrıca yeni süslemeler, farklı bir direksiyon simidi ve navigasyon sistemi yer alıyor. Gösterge paneli ve multimedya ekranın yan yana olması dikkat çekerken, bu ekranların her biri 12.3 inç ve HD olarak konumlandırılmış. Yüksek çözünürlüğe sahip ekranların ise dokunmatik özelliği bulunmuyor.

Yeni Mercedes-Benz E Serisi'nin kokpit iç mekanındaki ambiyans aydınlatması, artık 64 farklı renk arasından seçilebiliyor. Bu da sürücü ve yolcuların, aracın içini zevklerine göre aydınlatmalarına imkan sağlıyor.

Dört bölgeli klima sistemine sahip Yeni E Serisi'nde multimedya ekranın hemen altında yer alan saat ve klima kumandaları dikkat çekiyor. Konsolun sol tarafında ise yardımcı sistemleri kontrol edebileceğiniz buton yapılanması ve elektrikli park freni yer alıyor.

Tipik Mercedes modasında olduğu gibi koltuk kontrol butonları kapı kenarlarında yer alırken, bu koltukların tasarımı kadın ve modadan esinlenerek tasarlanmış. Ayrıca bu koltuklar, ısıtma/soğutma özelliklerine sahip. 2016 Mercedes E Serisi'nde diğer önemli bir yenilikse 3D ses sistemi. Toplam 23 hoparlörden oluşan bu sistem, otomobilin içinde bir konser havası vermesi için özel olarak tasarlanmış.

Yeni E-Serisi'yle ilgili diğer detaylar önümüzdeki hafta ortaya çıkacakken, otomobilin dünya prömiyeri önümüzdeki ay Detroit Otomobil Fuarı'nda gerçekleşecek.

BİZE ULAŞIN