HABERLER

Alfa Romeo 4C Spider Türkiye’de Satışa Sunuldu

18.03.2016 Cuma
ALFA ROMEO 4C SPİDER TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULDU

Alfa Romeo’nun sınırlı sayıda üretilen spor modeli 4C’nin üstü açık versiyonu 4C Spider, Türkiye’de satışa sunuldu.

Tüm dünyada sınırlı sayıda üretilen Alfa Romeo 4C Spider, 1,8 lt'lik turbo beslemeli 237 HP güç üreten motora sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayan otomobil, monokok karbon fiber şasisi ve sportif arkadan itişli yapısıyla sportif bir sürüş sunuyor.

Alfa Romeo Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan iki koltuklu, arkadan itişli, ortadan motorlu 4C Spider'ın kökleri Giulietta Spider'dan 8C Competizione'ye kadar uzanıyor.

Yaklaşık 4000 mm uzunluğa ve 2400 mm'lik aks mesafesine sahip olan iki kişilik 4C Spider, karbon fiber ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde hafifletilmiş gövde yapısıyla dikkat çekiyor. Yerinden sökülebilen bez tavana sahip olan Alfa Romeo 4C Spider, opsiyonel olarak karbon fiber tavanla da satın alınabiliyor. Alfa Romeo 4C Spider, arka çerçeve yapısı ve çarpışma bölmelerinde yoğun şekilde alüminyum kullanılmış olmasıyla da ön plana çıkıyor. 6 ileri çift kavramalı yarı otomatik TCT otomatik şanzımanla motorun ürettiği gücü arka tekerleklerine ileten Alfa Romeo 4C Spider, turbo beslemeli 1750 cc'lik motoruyla 237 HP güç ve 350 Nm tork üretebiliyor. Alfa Romeo'nun üstü açık modeli, 0-100 kilometre hızlanmasını yalnızca 4.5 saniyede tamamlarken, 258 km/s'lik maksimum hıza ulaşabiliyor. 4C Spider, arkadan itiş ve olağanüstü ağırlık – güç oranıyla birlikte kombine edilen süspansiyon sistemi, ön aksta % 40, arka aksta % 60 ağırlık dağılımıyla, dikkat çekiyor.

BİZE ULAŞIN