HABERLER

Toyota, mesleki eğitimde 25 yılı tamamladı

10.03.2017 Cuma
TOYOTA, MESLEKİ EĞİTİMDE 25 YILI TAMAMLADI

Toyota'nın otomotiv sektöründe satış sonrası hizmetler için yetişmiş teknik eleman ihtiyacını karşılamayı amaçlayan Toyota Teknik Eğitim Programı 25 yılı geride bıraktı.

'nın mesleki eğitime verdiği destek 25. yılına ulaştı.

Şirket açıklamasına göre, Toyota'nın otomotiv sektöründe satış sonrası hizmetler için yetişmiş teknik eleman ihtiyacını karşılamayı amaçlayan Toyota Teknik Eğitim Programı () ı geride bıraktı.

Türkiye'de okul sanayi iş birliğinin ilk örneği olan T-TEP, mesleki ve teknik eğitim veren okullarda okul sanayi iş birliği çerçevesinde markalara öncülük eden program olarak biliniyor.

Toyota'nın tüm dünyada uyguladığı bir proje olan T-TEP, 1992'den bu yana İstanbul Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, 2007'den bu yana da Adana Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanıyor. T-TEP'ten bugüne kadar mezun olan öğrenci sayısı 424'e ulaştı.

Programın 25. yılı nedeniyle düzenlenen törende T-TEP'e verdiği destekten dolayı Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt'a İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bir şükran plaketi verildi.

Bozkurt'a plaketi Meslek ve Teknik Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Alp ve T-TEP Öğretmeni Adem Yiğit takdim etti.

BİZE ULAŞIN