HABERLER

Samsung, sürücüsüz otomobil testlerine başlıyor

02.05.2017 Salı
KORE DEVİ, SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLİ TEST ETMEYE BAŞLADI

Apple'ın ardından Güney Koreli şirket Samsunda sürücüsüz otomobil işine giriyor. Samsung, sürücüsüz otomobil teknolojisini trafiğe açık yollarda test etmek için Güney Kore hükümetinden gerekli izni aldı.

Sürücüsüz Otomobil teknolojilerini sonunda test etmeye başlayacak Samsung, halka açık yollarda sürücüsüz otomobilini test edecek. Güney Kore hükümetinden konuyla ilgili gerekli izinleri alan Samsung'un yapay zeka ve derin öğrenme yazılımıyla desteklenen sensörler ve bilgisayar parçaları geliştirdiği söyleniyor.

Hyundai'la iş birliğine giden Samsung, test edeceği otomobili kendi geliştirdiği teknolojilerle özelleştirecek. Samsung, Apple gibi sıfırdan bir otomobil üretmek yerine kendi geliştirdiği kamera, sensör ve yazılımlara otomobilde yer verecek. Samsung'un ileride otomobil üreticilerine kendi teknolojisini satacağı veya otonom sürüş teknolojilerini diğer otomobillere entegre edeceği söyleniyor.

Apple'ın test aracı standart radarlara da sahip olmasına rağmen, çeşitli özel donanım ve yazılımlar da barındırıyor gibi görünüyor. Hem Apple'ın hem de Samsung'un gelecekte otomobil üreticilerine "sağlayıcı" ya da "iş ortağı" olmayı ve kendi otonom sürüş teknolojilerini sunmayı istedikleri düşünülüyor.

BİZE ULAŞIN