HABERLER

Uçan taksinin ücret tarifesi belli oldu!

24.05.2017 Çarşamba
UÇAN TAKSİNİN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU!

Fransız uçak üreticisi Airbus, geleceğin uçan taşıma aracı olan CityAirbus’ın tarife ücretini açıkladı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept model Pop.up baz alınarak tasarlanan CityAirbus’ın 2020 yılında kullanıma sunulması bekleniyor.

Ünlü uçak üreticisi Airbus, geleceğin toplu taşıma araçları üzerine yapılan çalışmaların en dikkat çekicisi olan uçan taksi modelini tanıttı.

Dailymail'in haberine göre Fransız şirket, Cenevre Otomobil Fuarı'nda gözler önüne serdiği Pop.up konsept modelini baz alarak tasarladığı CityAirbus modelini uçan taksi olarak tanıtırken taksinin ücret tarifesi hakkında da resmi açıklamada bulundu.

Project Vahana olarak adlandırılan proje kapsamında tasarlanan modeli kullanan yolcular gidecekleri her mil için 1,5 ila 2,5 dolar arasında ücret ödeyecekler.

2020 yılında kullanıma sunulması beklenen uçan taksiyi kullanmak isteyen kişiler akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulamayla istedikleri yere çağırabilecekler.

Gerekli izinler alınana kadar pilotlar tarafından sürülecek olan CityAirbus, izinler alındıktan sonra sürücüsüz olarak seri üretime geçecek.

2018 yılında Singapur Üniversitesi'nde örnek modelleri üretilmeye başlanacak olan uçan taksinin testlerine ne zaman başlayacağı hakkında ise herhangi bir açıklama bulunmuyor.

BİZE ULAŞIN