HABERLER

OYDER başkanlığı el değiştirdi

29.05.2017 Pazartesi

Alp Gülan, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Olağan Genel Kurul'da Murat Şahsuvaroğlu'na devretti.

OYDER başkanlığını Murat Şahsuvaroğlu'na devreden Alp Gülan, OYDER Yayınlarının 7. kitabı olan "Türkiye Otomotiv Perakendeciliği-Bir Tomofildir Muradımız" kitabının tanıtımının da yapıldığı bir veda yemeği düzenledi.

Alp Gülan, burada yaptığı konuşmada, OYDER'in otomotiv sektörüne yön veren derneklerden biri olduğunu belirterek, "Devletimiz ve özel sektör temsilcilerine, paydaşlarımıza, STK üye ve yöneticilerine, derneğimiz üyeleri ile yönetim kurulundaki mesai arkadaşlarım başta olmak üzere bana teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Gülan, seçilen yeni yönetim kurulu ve başkanın Türkiye'deki yetkili satıcılık müessesinin gelişmesi için attıkları adımları daha da ileri taşıyacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

Otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde istihdam, üretim, ihracat ve vergi gelirleri açısından öneminin büyük olduğuna işaret eden Gülan, iç pazarda vergisel engellere rağmen iniş çıkışlar yaşansa bile dönemsel olarak bir çıkış trendinde olduklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN