HABERLER

BOSCH Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Young: "Sürücüsüz araçlar 2023'de"

21.07.2017 Cuma

BOSCH Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Bursa'da düzenlediği basın toplantısında, sürücüsüz araçlarla ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 4 aşamalı süreçte 2'nci aşamanın sonuna ulaştıklarını açıkladı. Sürücüsüz araçların teknolojik olarak içine yapay zekayı dahil ettiklerini belirten Young, “Hedefimiz 2023 - 2024'te 4'üncü seviye ulaşmak, araçların her türlü koşullarda kendi kendini sürebilir hale gelmesini istiyoruz" dedi.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Bursa'da bir restoranda düzenlediği toplantı ile Türkiye ve dünyadaki yatırım ile çalışmalarını anlattı. Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunu söyleyen Young, Bursa'yı ise Türkiye'deki kaleleri olarak tanıttı. Geçen yılı Bosch Global'in iyi bir yıl geçirdiğini belirten Young, cirolarını yüzde 3,6 büyüterek, dünyada 73,1 milyar euroya, çalışan sayını da 390 bin kişiye yükselttiklerini açıkladı. Türkiye'de de güzel gelişmeler yaşandığını söyleyen Young, cirolarının yüzde 14 büyüyerek, 12 milyar TL'ye ulaştığını kaydetti.

TÜRKİYE DÜNYADA 5'İNCİ ÜLKE

Yatırımlara devam ettiklerini ifade eden Young, "Grup olarak Türkiye'ye 750 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu anlamda Bosch Global'de Türkiye, 4'üncü en büyük yatırımı çeken ülke. Türkiye, Bosch için çok önemli bir ülke. Grup olarak çalışan sayımız 17 bin kişiyi aşmış durumda. Türkiye, Avrupa'da Almanya'dan sonra en büyük, dünyada ise 5'inci büyük ülke. Bu seneyi bir önceki seneye göre yüzde 10 büyüme ile kapatacağımızı öngörüyoruz. Yatırımlara 2017'de devam ediyoruz. Bu sene Türkiye'ye grup olarak 650 milyon TL yatırım yapıyoruz. Bu yatırımın aslan payı Bursa'ya gelecek. Bunu da memnuniyet ile ifade edebilirim" şeklinde konuştu. Endüstri 4.0 ile ilgili çalışmalarından da bahseden Young, dünya genelinde bünyelerindeki 250 fabrikanın bu sistemle uyumlu hale geldiğini belirterek, Bursa, Manisa ve Çerkezköy'deki fabrikaların da bunun içinde yer aldığını açıkladı.

BİZE ULAŞIN