HABERLER

Fiat Fiorino 10. yılını kutluyor

22.10.2017 Pazar
FİAT FİORİNO 10. YILINI KUTLUYOR

Bursa’da Tofaş Fabrikasında, 3 farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesinin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşını kutluyor.

Fiat'tan yapılan açıklamaya göre, Fiat Fiorino, Türkiye pazarındaki başarısının yanı sıra Tofaş'ın Avrupa ülkelerine ihracatında da önemli bir rol oynuyor.

Bursa'da yer alan ve 450 bin adetlik üretim kapasitesine sahip Tofaş Fabrikası'nda, 3 farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesi'nin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşını kutluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu, "Minicargo Projesi, çoklu marka geliştirilmesi ve bu projenin aralıksız 10 yıldır üretiliyor olması açısından hem Tofaş hem de Türkiye otomotiv sanayinde bir ilk. Özellikle Fiorino, 2009'da 'Yılın Ticari Aracı' dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layık görüldü. Aynı zamanda yeni bir ticari araç segmentinin doğuşuna da başarıyla vesile oldu." ifadelerini kullandı.

Üretimine 2007 yılının son çeyreğinde başlanan Minicargo Projesi'nden 10 seneye yakın bir sürede 1 milyondan fazla üretmiş olmalarının önemine de dikkati çeken Eroldu, "Gerçekleştirmiş olduğumuz üretimin büyük bir bölümünü dünyanın pek çok ülkesine ihraç ederken, yaklaşık 250 bin adedini Türkiye pazarında Fiat Fiorino olarak müşterileriyle buluşturduk." değerlendirmesinde bulundu.Kaynak: AA
BİZE ULAŞIN