HABERLER

Mazda MX-5’e Tokyo makyajı

26.10.2017 Perşembe
MAZDA MX-5’E TOKYO MAKYAJI

Mazda’nın efsane roadster modeli MX-5, kozmetik değişikliklerle birkaç gün içinde başlayacak Tokyo Otomobil Fuarı’nda olacak.

Dünyanın en çok satan roadster modeli unvanını taşıyan MX-5'n en son neslinin tanıtılmasının üzerinden birkaç yıl geçtikten sonra, Japon marka Tokyo'ya özel ufak bir makyaj ile modeli yeniden tanıtmaya hazırlanıyor. Aslında Tokyo Otomobil Fuarı, Japon markalar için ayrı bir öneme sahip. Lakin bu fuarın Mazda için ayrı bir önemi var. Çünkü, markanın gelecek modellerine ışık tutacak Kai ve Vision Coupe konseptleri de makyajlı MX-5 ile beraber fuarda olacak.

Makyajlı MX-5'de yeni gövde rengi seçenekleri sunulacak. Ayrıca kumaş tavan için koyu kırmızı renk, iç mekan için Nappa deri ve siyah BBS alaşım jant seçenekleri MX-5 ile birlikte tercih edilecek.

Mazda yetkilileri, ses izolasyonunu iyileştirdiğini belirtirken, artık MX-5'de ısıtmalı koltuklar da sunulacak. Ayrıca otomobilde, start/stop sistemi, fren enerjisini geri kazanım sistemi ve adaptif LED farlar gibi önemli teknolojik yenilikler var.

Şu an için bu makyaj yalnızca Japonya pazarına özel olacak.

BİZE ULAŞIN