KAMPANYALAR

En Yaratıcı Girişimciler Aranıyor!

22.05.2012 Salı
EN YARATICI GİRİŞİMCİLER ARANIYOR!

JCI Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2012” Türk Telekom ana sponsorluğunda ve Para dergisinin katkılarıyla başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanından yaratıcı girişimcilerin ödüllendirildiği yarışmanın finalistleri dünya finallerinde yarışma hakkı kazanacak.

Junior Chamber International'ın her yıl dünya çapında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) – Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2012 çalışmaları yine Türk Telekom ana sponsorluğunda ve Para dergisinin katkıları ile başladı. JCI Kadıköy Şubesi tarafından düzenlenen yarışmada her yıl Türkiye'nin en yaratıcı üç girişimcisi seçiliyor. Dünya finalinde katılımcı ülkelerin finalistleri ile yer aldığı yarışmada dünyanın en yaratıcı üç girişimcisi seçilerek uluslararası iş dünyasına lanse ediliyor.
CYEA Türkiye etabında jüri olarak geçtiğimiz senelerde iş dünyasının önde gelen isimleri yer almıştı. Bu yıl yine başarılarıyla örnek oluşturan önemli isimler genç girişimcilerin çalışmalarını değerlendirecek.
Yarışma ile ilgili bilgi veren JCI Türkiye Başkanı Volkan Öztürk, "Türkiye girişimcilik ruhunun ve genç nüfusun ekonomiye büyük güç kattığı dinamik bir ülke. JCI'ın global programlarında pek çok birinciliğe sahip. Hedefimiz Yaratıcı Genç Girişimci yarışmasında da Türkiye'ye dünya çapında birincilik kazandırmak. CYEA girişimcilere kendilerini tanıtma, iş çevrelerinde destek elde etme ve işlerini büyütme imkânı sunuyor. Girişimciler JCI'ın 115 ülkedeki 200.000 kişilik ağından yararlanmanın yanı sıra CYEA'nın tanıtım fırsatlarından da işlerine önemli katkılar sağlıyor." dedi.

Yarışmaya başvurmak isteyen girişimciler http://www.cyeaturkey.org/ web sitesinden gelişmeleri takip edebilecekler. Finalistler Haziran ayında düzenlenecek olan ödül töreni ile kamuoyuna duyurulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN