MOTORSPORLARI

V2 Challange Geliyor

01.02.2012 Çarşamba
V2 CHALLANGE GELİYOR

Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen ve gerçek bir yarış otomobili olarak doğan Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, geçtiğimiz yılın kasım ayı sonunda sezonu tamamladı.

İnsanlara yakın, erişilebilir bir sporu hayaliyle yola çıkan organizasyon, toplam yedi ayaktan oluşmuş ve kıyasıya geçen yarışların sonunda 40.000 kişiye ulaşan seyirci sayısıyla Türk motorsporları tarihine de adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştı. Tecrübeli pilotların birbirine denk otomobillerle mücadelesine sahne olan V1 Challenge, kış aylarında ise yerini Challenge'a bırakıyor. Otomobil ve spor kültürünü biraraya getirerek motorsporlarının Türkiye'de tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor. Motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara, kısaca bu spora gönül veren herkese açık olacak V2Challenge, yarışçı olmak isteyenlere bir fırsat niteliğinde. Autodrom Pisti'nde düzenlenecek V2 Challenge'ın ilk yarışı 18-19 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak ve sırasıyla 3-4 Mart ve 17- 18 Mart tarihlerinde Marmara Bölgesi'nden seçilecek pistlerde koşulacak V2 Challenge, yarışmak isteyen herkese açık.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN