MOTORSPORLARI

Volkicar Seriye Bağladı

15.03.2012 Perşembe
VOLKİCAR SERİYE BAĞLADI

Volkicar’ın üretimi, V1 Challenge için kullanılan ilk 29 adedin ardından her geçen gün artmaya devam ediyor.

İlk yerli motorsporları aracı , bir sene içinde 75 adet üretilerek, amacına emin adımlarla yol alıyor.

Geçtiğimiz mart ayındaki tanıtımından kısa bir zaman sonra uluslararası bir marka olma yolunda büyük bir adım Volkicar, Türkmenistan'a 13, Moldova'ya ise 12 adet ihraç edildi. Volkicar'ın ihracat rakamı, 2012'nin ilk iki ayı ile itibariyle toplam 25 adet oldu.

İlk sezonu tamamlanan Challenge, kış aylarında yerini Volkicar'ı kullanmak isteyen pilotların ve yarışmaya yeni başlayan pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge'a bıraktı.Bölgesel yarışların düzenlendiği V2 Challenge'ın başlamasıyla Volkicar'ın yurtdışı satışlarının yanı sıra yurtiçinde de artan bir ivmeyle talep görüyor.

İlk olarak İzmir Ülkü Yarış Pisti'ne yapılan 11 adet Volkicar satışı sonrasında Adapazarı'nda yapılması planlanan pist için de 10 tane alınan siparişi tamamladı. Yapımı, atölye mantığında, iki günde bir tane tamamlanan Volkicar'ın üretilen 75 tanesine V1 Challenge organizasyonu ile birlikte şu ana kadar 1.5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleşti.

kalan karakter 1000

uğur uğur

bu arabanın binek asvalt versiyonunu yapsalar ya, bence camları, farları ve düz bir renkle çok güzel bir araba olur. al sana yerli oto... üstelik elektirikli motoru da kaldırır...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 16.03.2012 15:23
CEYCEY CEYCEY

HELAAALLL OLSUNNNN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.03.2012 15:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN