MOTORSPORLARI

Pirelli'nin 2012 F1 Hazırlıkları Sürüyor

16.03.2012 Cuma
PİRELLİ'NİN 2012 F1 HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Dünyanın en çok takip edilen motorsporları etkinliği olan Formula 1’in 2012-2013 yılında tek resmi lastik tedarikçisi olan Pirelli, 2012 sezon hazırlıklarını bütün hızıyla sürdürüyor.

İspanya'da Jerez'de gerçekleştirdiği 14.949 km'lik özel testin ardından Barselona'da ilk resmi testini gerçekleştiren Pirelli, sezonun ilk üç yarışı olan Avustralya, Malezya ve Çin Grand Prix'lerinde kullanılacak lastikleri açıkladı. Avustralya ve Çin'de yumuşak ve orta sert P Zero'lar görev yapacakken, Malezya'da ise orta sert ve sert lastikler görev yapacak. İzmit'te bulunan Türk Pirelli fabrikasında ürettiği P Zero ve Cinturato lastikleriyle Formula 1'de tek resmi lastik tedarikçisi olarak önemli bir rol üstlenen Pirelli, 2012 Formula 1 Dünya Şampiyonası hazırlıklarını bütün hızıyla sürdürüyor. Şubat 2012'nin ilk haftasında Jerez-İspanya'da 14.949 km'lik özel bir test gerçekleştiren Pirelli, şubat ortasında ise 2012 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın ilk üç Grand Prix'inde kullanılacak lastikleri açıklamıştı. Pirelli son olarak dört günlük zorlu bir organizasyonla ilk resmi testini Barselona-İspanya'da gerçekleştirdi. Önceki sezonda olduğu gibi 2012 sezonunda da altı farklı lastik kullanılacak. Ancak önceki sezondan farklı olarak yeni sezonda dört farklı P Zero tamamen kuruzeminde ve iki farklı Cintura to ise geçiş ve ıslak zeminde kullanılacak. Yeni yapılanmayla birlikte 2011 sezonunda Pirelli'nin başlattığı renk uygulaması da yeniden şekillendirildi. Buna göre; P Zero Silver (sert), P Zero White (orta sert), P Zero Yellow (yumuşak) ve P Zero Red (süper yumuşak) kuru zemin lastiği olarak kullanılırken, Cinturato Green (geçiş) ve Cinturato Blue (ıslak) ıslak zeminde görev yapacak.

Geçtiğimiz haftalarda 2012'deki ilk üç yarışın lastiklerini tanıtan Pirelli, sezona sıkı hazırlanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN