MOTORSPORLARI

BMW DTM'de Sezona İddialı Başlıyor

21.03.2012 Çarşamba
BMW DTM'DE SEZONA İDDİALI BAŞLIYOR

BMW, DTM'de yarışacağı M3'ü Cenevre Otomobil Fuarın’da tanıttı.

Takım yeni aracını eski pilotu ve patronu Jens Marquardt'ın da katıldığı bir şov ile gösterdi. Tanıtımda, 'nin takım olarak bu yıl 'e güçlü bir geri dönüş yapacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade edildi. Alman serisindeki üreticilerin üçü de (BMW, , Mercedes) 1 Mart'ta araçlarını son onay tarihine yetiştirmek durumunda kalmış ve yeni sezon için pek çok yeni parça geliştirmişlerdi. Tanıtımda Marquardt "Aylar süren yoğun çalışmanın ürünü olan yeni DTM aracımız olan M3'ün, seriye dönüşümüzde bize harika bir başlangıç noktası oluşturacağına eminim" dedi. BMW 1992'den beri ilk kez DTM'de yarışmak için gün sayarken, Marquardt hala yapılacak çokşey olduğunu ancak takımdaki herkesin kendisini başarıya şartladığını belirtti. Marquardt takımın aracı geliştirme sürecinde grubun performans serisini üreten M departmanıyla beraber çalıştıklarını belirterek "1 Mart tüm takımlar için bir dönüm noktasıydı. Alman Motorsporları Federasyonu'nun getirdiği kurallar çerçevesinde yoğun bir gelişim dönemi geçirdik.Ve bu noktadan itibaren araçta büyük bir değişiklik yapamayacağız.BMW M'in tecrübesinin avantajını kullandık. Bu ortak çabanın ürününün başarısı iki tarafa da ait olacak. 2012'de M3 ile DTM'e geri dönüşümüzle aynı zamanda M'in 40'ıncı kuruluşunu hem de bu süredeki ortaklığımızı kutluyoruz" açıklamasını yaptı.

DTM için özel üretilen M3, 82'nci Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Aerodinamik olarak geliştirilen araçta 480 HP'lik güç üreten 4.0 lt'lik bir V8 var.

kalan karakter 1000

ali ali

DTM ve LE MANS'ı çoğunlukla kazanan belli AUDİ :), bmw istediği kadar yırtınsın....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.05.2012 11:29
bmw hayranı bmw hayranı

süper araba çok beğendim çok güzel çok süper

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2012 14:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN