MOTORSPORLARI

Rotax Avrupa Şampiyonası

16.04.2012 Pazartesi
ROTAX AVRUPA ŞAMPİYONASI

Borusan Otomotiv Motorsport’un karting pilotu Kaan Önder, 2012 Rotax Avrupa Karting Şampiyonası’nın ilk yarışı için Belçika’nın Genk pistindeydi.

, aynı pistte bir hafta önce yapılan Belçika Şampiyonası yarışında test amaçlı katılmış ve bu sezon kullanmaya karar verdiği şasisini denemiş sıralamalarda iyi sonuçlar almış ancak yarış sırasında ateşleme ve elektrik arızaları problemleri yaşamıştı. Bir hafta arayla koşulan 'nda da genç pilot benzer mekanik sorunlarla uğraştı. Sıralama turlarında 56.154 sn derecesi ile dokuzuncu olan Kaan Önder, eleme yarışlarında beşinci cepten start alma hakkını kazandı. Birinci eleme yarışında yaşadığı kaza sonucunda 18'inci sırada finiş gören Önder'in, ikinci eleme yarışını dokuzuncu, üçüncü eleme yarışını ise sekizinci sırada tamamladı. Elemeler sonucunda 35 ceza puanı ile 66 pilot arasında 16'ncı sırayı alan Önder'in pazar günü koşulan ön final yarışında da şansızlık yakasını bırakmadı. Kaan Önder, start sonrası önünde spin atan Hollandalı pilot ile yaşadığı temas sonucunda yarışa birinci turda veda etmek zorunda kaldı. Bu kaza sırasında aracı ciddi ölçüde hasar gören ve şasisi deforme olan Önder, servis ekibi tarafında düzeltilen hasarlı şasi ile çıktığı final yarışında 56,561 tur zamanı ile 20'nci sırada damalı bayrağı gördü. Bu sonuçla Kaan Önder şampiyonanın Belçika'da koşulan ilk yarışından 40 puan ile ayrılmış oldu. Rotax Avrupa Şampiyonası'nın ikinci yarışı 9-13 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Wackersdorf pistinde yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN