MOTORSPORLARI

33. İstanbul Rallisi Başlıyor

08.06.2012 Cuma
33. İSTANBUL RALLİSİ BAŞLIYOR

Rekabetin üst seviyede seyretmesi beklenen 33. İstanbul Rallisi'nde pilotlar, bu yıl ilk kez toprak zeminde mücadele edecek.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 3. Ayağı İstanbul'da gerçekleşiyor. Şampiyonanın sıradaki ayağını oluşturan 33.İstanbul Rallisi, 09-10 Haziran tarihlerinde organize edilecek. Bu yıl için henüz toprak parkurda yarışamayan ekipler, böylece ilk kez toprak zeminde kozlarını paylaşacaklar.

'nde ekipler, ilk günü yol keşfi ve teknik kontrol ile geçirecek. Pazar günü ise, 09:30'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan start verilerek zorlu mücadele başlayacak.

Göçbeyli (ISG), Yeşilvadi ve Oruçoğlu etaplarını üçer kez geçecek olan ekipler, servis alanı olarak yine Sabiha Gökçen Havaalanı'nı kullanacaklar. Saat 19.00'dan itibaren yine aynı noktadaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

Şampiyonanın ilk iki yarışında asfalt ustası olan Luca Rosetti-Matteo Chiarcossi ekibi ile Volkan Işık-Vedat Bostancı arasında müthiş bir rekabet yaşanmıştı. Her iki ekip de birer yarışı kazanmasıysa rekabetin bir diğer göstergesi. Yarışmada ayrıca, başka S2000 pilotlarının da bu yarıştan itibaren toprak parkur üzerinde daha rekabetçi olması beklenirken, bu mücadeleden en çok seyirciler keyif alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN