MOTORSPORLARI

Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Yüksek Rekabet

20.06.2012 Çarşamba
TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI'NDA YÜKSEK REKABET

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın nefes nefese devam eden 2012 sezonundaki 33'üncü İstanbul Rallisi'nde elde edilen birbirine yakın sonuçlar rekabetin boyutunu ortaya koydu.

İstanbul Sporları Kulübü tarafından, ISG Airport Hotel, Ford, Fiat ve İstanbul Ticaret Odası'nın katkılarıyla organize edilen, 33'üncü İstanbul si nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Türkiye'nin en hızlı pilotlarının çekişmesi izleyicilerin keyiflenmesini sağlarken, Yağız Avcı ve Luca Rossetti arasındaki düellonun galibi İtalyan pilot oldu.

10 Haziran pazar günü, 09:30'da, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan start alarak, Göçbeyli (ISG), Yeşilvadi ve Oruçoğlu etaplarını üçer kez geçen ekipler, 130,8 km'si özel etap olmak üzere toplam 332,55 km boyunca ter döktüler. Servis alanı olarak yine Sabiha Gökçen Havaalanı'nın kullanıldığı 33'üncü İstanbul Rallisi, 19.00'dan itibaren yine aynı noktadaki finiş podyumunda son buldu.

Pegasus Racing adına, Skoda Fabia S2000 ile yarışan Luca Rosetti-Matteo Chiarcossi ekibi, yarışın genel klasman birinciliğini elde ederken, 8,6 saniye farkla Castrol Ford Team Türkiye takımından Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi ikinciliği ve yine aynı takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever de üçüncülüğü elde etti. Murat Bostancı aynı zamanda en iyi genç pilot ödülünü kazanırken, en iyi bayan pilot Serpil Pak, en iyi bayan co-pilot Bonus Parkur Racing'den Emire Cantürk, en iyi genç co-pilot Serkan Okan oldular.

Sınıf birinciliklerinde de dişe diş bir mücadeleye sahne olan rallide, sınıf 2 birincisi Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi olurken, sınıf 3 birincisi Bonus Parkur Racing'den Uğur Soylu-Özden Yılmaz, sınıf 5 birincisi Pegasus Racing'den Berkay Hakkı Şavkay-Can Hergüner, sınıf 6 ve 2 çeker klasmanı birincisi Castrol Ford Team Türkiye'den Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz, sınıf 8 birincisi Team 47'den Özgür Gür-Güven Yeşil, sınıf 9 birincisi GenPower Rally Team'den Ender Kozlu- Kerem Olaç ekipleri oldular.

Aynı zamanda historic ve mahalli klasmanlarına da açık olan organizasyonda; historic klasmanında Kemal Gamgam-Birol Otağ ikilisi birinci, Erdal Tokcan-Özlem Akgüç ikilisi ikinci ve Can Eroskay-Doğuş Gökay ikilisi üçüncü oldular. Yarışın mahalli klasman birinciliğini İlhan Mutluay-Tolga Tezeken kazanırken, İskender Kaya- Cemre Ergun ikinciliğin ve Murat Güray-Hürol Menderes ikilisi de üçüncülüğün sahibi oldular.

, 06-08 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan ve aynı zamanda Avrupa Ralli Şampiyonası'na da puan veren Bosphorus Rally ile devam edecek.

Yağız Avcı, yüksek performansına rağmen ikincilikle yetindi.

Serpil Pak, Subaru Impreza ile en iyi bayan pilot oldu.

Murat Bostancı, en iyi genç pilot klasmanında liderliği kazandı.

Kemal Gamgam, historic klasmanı her zamanki gibi lider bitirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN