MOTORSPORLARI

Hyundai WRC Takımının Başına Michel Nandan Getirildi

11.01.2013 Cuma
HYUNDAİ WRC TAKIMININ BAŞINA MİCHEL NANDAN GETİRİLDİ

Koreli otomobil üreticisi Hyundai, binek otomobil piyasasında hızla büyümeye devam ederken, motorsporları alanında da iddialı olabilmek için girişimlerini sürdürüyor.

Paris Otomobil Fuarı'nda i20 WRC aracının tanıtımını yapan Hyundai, Dünya Ralli Şampiyonası'na dönüş sinyalini vermişti. Dünya Ralli Şampiyonası'nda iddialı bir marka olabilmek için , bu konuda uzman bir kişiyi WRC takımının başına getirdi. 54 yaşındaki Michel Nandan birçok markanın WRC takımını şampiyonluğa ulaştırmasıyla adını WRC dünyasında çok önemli bir yere yazdırmayı başarmıştır. 54 yaşındaki Fransızla birlikte Hyundai'nin de Dünya Ralli Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşması süpriz sayılmayacak gibi gözüküyor. Otomotiv sektöründe dev yatırımlara imza atan Hyundai, WRC için de özel olarak Hyundai Motorsport'un kurulmasını sağladı.Hyundai Motor Company Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Tak Uk Im konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı ; "Hyundai WRC'ye döndüğü için oldukça heyecanlı çünkü sadece yarışmak için değil kazanmak için döndü. Hyundai ve WRC mükemmel bir birleşmedir ve bu yarış deneyimimiz yollardaki tüm Hyundai modellerinin sürüş dinamiklerini ve yol tutuş performansları açısından gelişimine önemli katkıda bulunacaktır" dedi.Michel Nandan ise "Hyundai'nin motorsporlarında önemli işlere imza atacağından şüphem yok ve takımın patronu seçildiğim için oldukça onurluyum. WRC dünyasına geri dönüş yapan Hyundai'nin başarılarına öncülük etmek ve gelişimine katkıda bulunmak için buradayım ve proje henüz başlangıç aşamasında ama işler hızla ilerliyor. Burada yapılacak çok iş var ve biz bunun farkındayız. Alzenau'da müthiş bir oluşum var ve deneyimli, heyecanlı ve motive teknik ekiple beraber kendinden emin bir Hyundai i20 WRC geliyor. Kore'deki ekip zaten geçici yarış aracını geliştirmekle meşgul ve süspansiyon başta olmak üzere yürüyen aksam üzerinde bir takım testler yapmaya devam ediyor. Kasıtlı olarak geçici araçla test yapıyoruz çünkü işimizi sağlama alarak sezon öncesi ev ödevimizi tamamlamak istiyoruz. Bu gelişim süreci 2014 WRC'deki ilk resmi ve tam sezonluk aracımız ortaya çıkana kadar 2013 yılı boyunca devam edecek. Özellikle pilot seçimlerimiz hakkındaki çalışmalar da sezon boyunca sürecek çünkü en iyisini yapmak zorundayız ve bunun için de biraz daha zamana ihtiyacımız var. 2013 yılındaki yarışları yakından takip ederek bir takım analizler yapmayı da hedefliyoruz" dedi. Hyundai'nin WRC yarışlarında kullanacağı i20 modelinin makyajlanan versiyonu yeni i20 , Türkiye'de Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nda üretilerek tüm Avrupa'ya ihraç ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN