MOTORSPORLARI

İSOFF'dan Anlamlı Organizasyon

26.03.2013 Salı
İSOFF'DAN ANLAMLI ORGANİZASYON

Kısa adı İSOFF olan İstanbul Off-Road Kulübü 09-10 Mart tarihlerinde Hayata Bağış Derneği ile birlikte organ bağışının önemine dikkat çekmek ve destek vermek için Edirne’de "Hayata Bağış Off-Road Yarışı" adı altında bir etkinlik gerçekleştirildi.

Toplam 4 engelli etaptan oluşan organizasyon, 09 Mart cumartesi günü hem antrenmanlar ve kamp alanı kurulması ile başladı. 10 Mart Pazar günü saat 11.00´de Selimiye Cami önünden verilen sembolik start ile başlayan olan yarış, 15:30'da ödül töreni ile yarış son buldu. İstanbul Off-Road Kulübü () tarafından, Hayata Bağış Derneği, Sağlık Bakanlığı, Edirne Valiliği, Edirne Belediye Başkanlığı, Trakya Off-Road Kulübü (TRAKOFF) katkıları ile düzenlenen "Hayata Bağış Off-Road Yarışı" 16 ekibin katılımı ile gerçekleştirildi. Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye önünden başlayan yarış öncesi yaptığı konuşmada, Edirne´nin çok güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını söyledi. Hem organ bağışının önemine, hem de Edirne´nin tarihi güzelliklerine dikkat çekilmesi açısından önemli bir organizasyon olduğunu ifade eden Duruer, "Bu tür projelerin organ bağışlarına ilginin artıracağını düşünüyorum ve organizasyonu Edirne´de geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz" dedi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da, vatandaşların organ bağışı konusunda daha duyarlı hale gelmesi gerektiğini belirtti. Tosfed Asbaşkanı Tansu Uzun da, Türkiye Sporları Federasyonu olarak sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti. Bosnaköy´de 4 etap üzerinden koşulan organizasyonda, Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz genel klasman ve sınıf 3 birinciliğini, Cengiz İnceli-Selçuk Akkafa genel klasman ikinciliği ve sınıf 2 birinciliğini, Erkan Dağlar-Fatih İnan genel klasman üçüncülüğünü ve Murat Balcı-Harun Bezek sınıf 1 birinciliğini elde ettiler. Yunanistan'dan da 3 konuk ekibin katılımına sahne olan organizasyon yarış parkurunda yapılan ödül töreni ile son buldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN