MOTORSPORLARI

12 Saat Finişine Mekanik Arıza Engeli

16.04.2013 Salı
12 SAAT FİNİŞİNE MEKANİK ARIZA ENGELİ

Borusan Otomotiv Motorsport, sezonun ilk endurans serisi yarışına Macaristan’da düzenlenen 12H Hungary yarışıyla başladı.

Dayanıklılığın esas alındığı Endurans serisi yarışlarına 5'inci kez ev sahipliği yapan 4. 381 metrelik Hungaroring Pisti'nde Otomotiv Motorsport, M3 iyle tecrübeli pilotları Aytaç Biter, Can Artam, Levent Kocabıyık, İbrahim Okyay ve Selçuk Salargil ile mücadele etti.
Geçtiğimiz sezon 24H Dubai, 24H Barcelona ve 6H Roma yarışlarıyla endurans serilerinde tecrübe kazanan takım, 06 Nisan Cumartesi günü 12 saat sürecek mücadelesine sabah 08.00'de başladı. Ortalama 1,5 saat kullanım süresiyle sırasıyla; Can Artam, Aytaç Biter ve Selçuk Salargil, Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay direksiyon başına geçti ve toplam 9 saat boyunca genel sıralamada 2'inci sırada yarışı sürdürdü. Ancak; Borusan Otomotiv Motorsport yarışı mekanik arıza nedeniyle 164 turda tamamladı. Takım Sorumlusu İbrahim Okyay yarış sonrasında yaptığı açıklamada elde ettikleri performanstan çok mutlu olduğunu belirterek "Bu yarış daha önce katıldığımız Dubai 24H, Barcelona 24H ve Roma 6H'tan çok daha iyi tur dereceleri elde ettik ve en iyi performansımızı gösterdik. Yaşadığımız teknik sorun, istediğimiz sonucu almamızı engellese de çok iyi bir takım kurduğumuzu hissettik. Teknik sorun yaşayana kadar yarışı 2'nci sırada sürdürmemiz bunun en anlamlı göstergesidir" dedi. Borusan Otomotiv Motorsport Takımı bundan sonra İzmir'de yapılacak Türkiye Pist Şampiyonası ve 28 Nisan'da Solvakya'da gerçekleşecek ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası)
Için çalışmalarını sürdürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN