MOTORSPORLARI

Hedef 400 Mili Aşmak!

04.11.2013 Pazartesi
HEDEF 400 MİLİ AŞMAK!

Dünyanın en önde gelen motor yağı tedarikçilerinden Castrol, Triumph ile birlikte “Dünya Kara Hız Rekoru”nu kıracak yeni bir motosiklet geliştirmek üzere, ortak çalışmalara başladılar.

Hot Rod Conspiracy/Carpenter Racing Rocket adı verilen ve avcı uçaklarının tasarımından ilham alınarak geliştirilen 1000 HP'lik motosikletin 400 mil/saat hızını aşarak rekor kırılması hedefleniyor. Amerikan Motosikletçiler Birliği (AMA) ve Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından tanınan mevcut motosiklet kara hız rekoru ise 376.1 mil/s ile, bu rekoru 2010'da kıran Ack Attack pilotu Rocky Robinson'a ait. Utah'da yer alan tuz kaplı düzlükler üzerinde gerçekleştirilecek rekor denemesine hazırlanan Castrol Motosiklet Yağları Marka Müdürü Rob Corini konuyla ilgili olarak, "Castrol dünya genelinde pek çok platformda kara hız yarışlarında aktif olarak yıllardan beri yer almakta olup, tam 21 rekora adına yazdırmıştır. Karbon-kevlar monokok gövdeli Castrol Rocket, inanılmaz bir güç ve aerodinamik dengesiyle, bir performans markası olarak mirasımızı temsil ediyor ve hayret verici hızlara ulaşabiliyor. Bu motosiklet, performansın üst düzey sembolü olarak öne çıkıyor" açıklamasını yaptı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN