MOTORSPORLARI

Uşak Pisti Karting ile Renklendi

04.08.2016 Perşembe
UŞAK PİSTİ KARTİNG İLE RENKLENDİ

2016 Türkiye Karting Şampiyonası 4. ayağı, 31 Temmuz Pazar günü Uşak Belediyesi Supermoto Pisti’nde düzenlendi.

2016 Türkiye Karting Şampiyonası 4. ayak yarışları, kısa adı İKK olan İzmir Karting Kulübü tarafından 31 Temmuz tarihinde Uşak Belediyesi Supermoto Pisti'nde düzenlendi.

3 ayrı kategoride koşulan yarışlarda Mini kategoride 6, Formula Senior kategorisinde 6 ve Formula Master kategorisinde de 5 olmak üzere toplam 17 sporcu mücadele etti. Her kategorinin 3 yarış üzerinden değerlendirildiği gün sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular yarış pistindeki törenle ödüllerine kavuştu.
Formula Mini kategoride Zekai Özen 3 birincilikle bu sezon ilk birinciliğini elde erken, onu ikinci sırada Kerim Sulyak ve üçüncü sırada da genç milli sporcularımızdan Ömer Asaf Kolot takip etti.
Formula Senior'da milli sporcumuz Berkay Besler 3 birincilikle bir kez daha podyumun en üst basamağında yer alırken, ikincilik genç sporculardan Gün Taşdelen'in oldu. Bu kategorinin üçüncü sırasında ise bir diğer milli sporcumuz Mert Dalkıran yer aldı.
Formula Master kategorisinde ise Mehmet Çınar 3 yarışın ikisini ilk sırada tamamlayarak birinciliğin sahibi oldu. Bu kategoride iki ikincilik ve bir birincilik ile Süleyman Sırrı Kolot kazanırken, üçüncülük Volkan Düzgün'ün oldu.
2016 Türkiye Karting Şampiyonası 20-21 Ağustos tarihlerinde İzmir Karting Kulübü (İKK) tarafından yine Uşak Belediyesi Supermoto Pisti'nde organize edilecek 5.ayak yarışları ile devam edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN