MOTORSPORLARI

V1 Challenge Sezonu Açıldı

22.08.2016 Pazartesi
V1 CHALLENGE SEZONU AÇILDI

V1 Challenge 2016 sezonu, İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde başladı.

V1'in ilk haftasında yaşanan yüksek mücadele, sıcak geçecek sezonun ilk sinyallerini verdi. Pilotlar arasındaki rekabet, kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı. Antrenman turlarında ısınan pilotlar, sıralama turlarında avantaj yakalamak ve en hızlı isim olmak için kıyasıya mücadele etti. Sıralama turları sonunda genç pilot Ayhan Can Güven en iyi zamanı yapıp 'pole' pozisyonunu elde ederken, şampiyonanın iddialı isimlerinden Burak Çukurova ikinci, Göksun Erkek ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.


İlk Yarışta Burak Çukurova 'Show' Yaptı

İzmir Ülkü Park pistinde yapılan ilk yarışta; Burak Çukurova, ikinci sıradan start almasına rağmen daha start anında öne fırladı ve liderliğe yükseldi. Liderliğini 12 tur boyunca koruyan tecrübeli pilot, yarış sonunda damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. Sezona iyi bir başlangıç yapan BURAK ÇUKUROVA'nin ardından, start anında üçüncülüğe kadar gerileyen ancak daha sonra iyi bir yarış çıkarıp rakibini geçen AYHAN CAN GÜVEN ikinci, GÖKSUN ERKEK üçüncü geldi. İlk yarışta spin atanlar, pistten çıkanlar ve tozu dumanı birbirine katanlar ise Ülkü Park'taki heyecanı bir doz daha yükseltti.


İkinci Yarış Ayhan Can Güven'in

Format gereği ilk yarışta puan alan ilk 12 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası yaşandı. On birinci sıradan start alan Ayhan Can Güven müthiş bir atak yaparak 8'inci turda liderliği ele geçirdi. Kıran kırana geçen son 4 tur sonunda birinci gelen genç pilot AYHAN CAN GÜVEN'in sevinci görülmeye değerdi. İlk haftanın son ayağında OKAN TANRIVERDİ ikinci, ilk yarışın birincisi, eski şampiyonlardan BURAK ÇUKUROVA ise üçüncü oldu.
Çetmen Sponsorluğundaki Para Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye'nin ilk para ödüllü şampiyonası V1, başarılı pilotlarını ödüllendirme geleneğini bu yıl da sürdürdü ve toplam 102.000 TL ile ödül miktarını rekor seviyelere çıkardı. Her yarıştan ayrı ayrı puan ve para ödülünün kazanıldığı organizasyonda, ÇETMEN sponsorluğunda 1'incilere 5.000 TL, 2'ncilere 2.500 TL ve 3'üncülere 1.000 TL para ödülü verildi. Böylece sezonun ilk haftasında yapılan 2 yarış sonunda toplam 17.000 TL para ödülü sahiplerini buldu.23 yaş altı Gençler Kategorisi ve 40 yaş üstü Master Cup'ta ise ilk haftanın 1. ve 2'nci yarış sıralaması şu şekilde gerçekleşti.
Gençler Kategorisi / 1.Yarış
1. AYHAN CAN GÜVEN
2. CAN TOPRAK CANDAN
3. EREN BURKAY
Gençler Kategorisi / 2.Yarış
1. AYHAN CAN GÜVEN
2. EREN BURKAY
3. UBEYDE SAYGILI
Master Cup / 1.Yarış
1. ADEM ÇETMEN
2. GALİP ATAR
3. AHMET BURKAY
Master Cup / 2.Yarış
1. ADEM ÇETMEN
2. AHMET MUTLUBAŞ
3. CEM YUDULMAZ


Türk yarış otomobili Volkicar'ların heyecan dolu yarışı V1 Challenge, 18 Eylül'de Aydın Şehir Yarışı ile devam edecek ve yine TRT Spor ekranlarından canlı olarak da izlenebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN