NOSTALJİ

Cenevre'den Rengarenk Otomobiller

20.04.2012 Cuma
CENEVRE'DEN RENGARENK OTOMOBİLLER

1992 yeniliklerinin açıklandığı 17’inci otohaber sayısında, Cenevre Otomobil Fuarı’ndan özel kareler de dergideydi. Ama sadece 1 sayfa!

İnternet çıktı mertlik bozuldu! Günümüzde bilgiye anında, birkaç "tık" ile ulaşabiliyoruz. Artık Fuarı'nı yerinden, canlı olarak aktarabilme şansımız bile varken, bundan 20 yıl önce dergi sayfalarına yenilikleri taşımak için bir haftanın geçmesi gerekiyordu. Üstelik malzemeler de o kadar fazla değildi. 'in 18 Mart 1992 sayısında da bunu görüyoruz. Yeniliklerin havada uçuştuğu Cenevre'den sadece 6 model sayfalara taşınmıştı. Bunlar, Jaguar XJ220, Porsche 911 Turbo, Honda CRX, Renault Safrane, Pop Elektro Fiat 500 ve Bertone Blitz idi. Otomobil Tarihi köşesinde Peugeot 504'e yer verilirken, Nazım Avşar'ın sahip olduğu 1952 söyleşi ilginçti. Arka koltuklarda kemer kullanımına dikkat çekilen haberde ise çocukların kemer takmasıyla ilgili önemli bilgilendirmeler yapılıyordu. Ticari Vasıtalar'da Skoda Pick-Up'a yer verilirken, Gurur ve Zevk sayfalarını 300 HP'lik Renault 21 Turbo Concorde süslüyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN