NOSTALJİ

Ölümsüz Otomobillerden Bir Diğeri Daha Yollarda

20.04.2012 Cuma
ÖLÜMSÜZ OTOMOBİLLERDEN BİR DİĞERİ DAHA YOLLARDA

16’ıncı sayımızda yeni Corona’nın ilk görüntülerine yer verilirken bu aracın pek çok örneği, aradan geçen yıllara rağmen yollarda dolaşmaya devam ediyor.

Bundan 20 yıl önce iletişim bu kadar kuvvetli değildi. Dolayısıyla da internet gibi bir aracın olmadığı dünyada yazıları doğrulatmak da kolay olmuyordu. Dolayısıyla 'in 16'ıncı sayısında yer alan yeni Renault 21 haberi gibi metinler kaçınılmaz oluyordu. Biri kırmızı diğer mavi iki farklı çizimden hangisinin üretileceği sorgulanırken, sonuçta her iki çizimdeki seri üretime alınmadı. Öyle ki aracın adı artık rakamla değil harflerle anılıyordu: Laguna. Toyota'nın otomotiv tarihine kazandırdığı belki de son "ölümsüz" otomobillerden biri olan 'nın son nesli bu sayıda okurlarla paylaşılıyordu. İngiltere'de Carina E adıyla üretileceği açıklanan Corona'da 1.6 ve 2.0 lt'lik motorlar görev alıyordu. "Yıllarla Denenenler" köşesinde Skoda 120 LS ele alınırken, Nadir Çetiner'in sahibi olduğu 1956 Ford Custom sayfaları renklendiriyordu. Yedek parça ile iç ve dış lastik fiyatlarının verildiği sayfaları ise günümüzde gerçekleştirebilmemiz ne yazık ki mümkün değil.

kalan karakter 1000

musa musa

şu amariakanı o zaman aalmadım ya cok pişmanoldum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 24.02.2013 16:07
nadir nadir

amerikan haberleriniz o zamanlar çok müthişmiş daha istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 01.06.2012 01:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN