NOSTALJİ

Citroen ZX Testi ve Toyota Corona Lansmanı

20.06.2012 Çarşamba
CİTROEN ZX TESTİ VE TOYOTA CORONA LANSMANI

Fransızların, VW Golf’e, dönemi için en güçlü cevap niteliğindeki Citroen ZX’i test ederken, Toyota Corona lansmanından gelişmeleri bildirmiştik.

Hızla akan zamanda geldik 'in 28'inci sayısına. Bu sayıda Galip Bilgin 'i 1.6 lt'lik motoruyla test ederken sayfalarımıza taşıdığımız bu araç Türkiye'deki tek örnek idi. 90 HP gücündeki ZX için Bilgin, Ferrari ya da Alfa Romeo benzetmesi yapacak kadar aracın performansını beğendiğinden bahsediyordu. Babür Güler ise yeni nesil ile bilgileri okurlarımıza aktarıyordu. Corona'nın 545 litrelik bagaj hacmi hala hafızalarımızdaki bir özelliği. 28'inci sayının haberleri arasında Mercedes-Benz G Serisi için yapılan bir anketi yazmıştık. Bu aracı kullananların yüzde 63.7'si daha güçlü bir motor istiyorlarmış. Sanırım 20 yıl sonra bu hafta, sayfa 38'deki haberimizi görseler küçük dillerini yutarlardı! Peugeot 205 Gentry ve Rover 800 Coupe yenilikler arasında yer alıyordu. 15'nci Castrol Boğaziçi Rallisi'ni ise İskender Atakan-Yusuf Avimelek kazanmıştı. Serdar Bora'nın 1958 Chevrolet Apach 31'i 37 Milyon TL'ye mal olurken hikaye her zamanki gibi Nurican Hızır'ın kaleminde çıkmıştı. Tarihi köşesindeyse 1984 Silver Falcon vardı.

kalan karakter 1000

mahmut çiriş mahmut çiriş

nuri abi ben satmıştım bunu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.12.2012 23:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN