NOSTALJİ

Torino Otomobil Fuarı O Zamanlarda Önemliydi

20.06.2012 Çarşamba
TORİNO OTOMOBİL FUARI O ZAMANLARDA ÖNEMLİYDİ

Dünyanın en önemli fuarları arasında artık Torino Otomobil Fuarı yer almasa da, 1992’de oldukça fazla yenilik sergilenmiş ve otohaber’de okurlarına bunları aktarmıştı.

fuarları her zaman ilgi çekmiştir. Yeni modellerin haricinde fuara gidenlerin büyük bir çoğunluğu otomobillerin etrafındaki mankenleri incelerler. Bu kitlenin haricinde hareket edenler gerçek otomobil tutkunlarıdır. Aynen 1992'deki 'nı sayfalarına taşıyan ekibi gibi… O yıl Torino'da, Alfa Romeo 164 , (Sonraki yıllarda Hyena olarak yollara çıkacak), Mazda RX-7, Fiat 500 için yapılan konseptler, Audi Avus, Nasca C2, Opel Twin, BMW 3 Serisi Coupe gibi otomobiller sergilenmişti. Yıllar sonra bu sayfalara bakarken, Italdesign'ın Fiat Cinquecento için yaptığı tasarım çalışmasının Daewoo adıyla ticarileştiğini hatırlıyoruz. 06 Mayıs 1992'de raflarda olan bu saymızda Galip Bilgin, daha sonra yılın otomobili seçilecek olan Renault Safrane'ı ilk deneyen gazetecilerden biri olmuştu. Süleyman Kolat'ın sahip olduğu 1960 Volkswagen haricinde Lancia Stratos'un anlatıldığı Otomobil Tarihi köşesi de yine akılda kalan sayfalardandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN