PİYASA

İnci Holding'e Çifte Ödül

15.03.2011 Salı
İNCİ HOLDİNG'E ÇİFTE ÖDÜL

Türk otomotiv endüstrisinin en önemli tedarikçileri arasında yer alan İnci Akü ve HL Jantaş, ihracat ödülüne layık görüldü.

İnci Holding'in iki şirketi Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ()'nin gerçekleştirdiği 33'üncü Olağan Genel Kurulu'nda ödül aldı. TAYSAD'a üye olan 285 firma arasında 2010 yılı ihracat sıralamasında HL Jantaş 7'nci, ise 8'inci sırada yer alarak plaket ile ödüllendirildi.

HL Jantaş ve HL İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim ödülünü, Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ilısal'ın elinden aldı. Zaim şöyle dedi, "HL Jantaş ve HL İnci olarak Türkiye'nin en büyük jant üreticisiyiz. 2 şirket çatısı altında, 3 ayrı fabrikada üretim yapmaktayız. Üç işletmemiz de, jant konusunda tüm otomotiv üreticilerinin (OEM) küresel tedarikçisidir. Amerika'dan Japonya'ya kadar tüm dünyadaki OEM müşterilerimize kanıtlanmış kalitemiz, ürün geliştirme kabiliyetimiz ve küresel rekabet gücümüz ile doğrudan ihracat gerçekleştirmekte ve bu pazarlardaki pazar payımızı her geçen yıl artırmaktayız. Önümüzdeki yıllarda bu artış ivme ile devam edecektir çünkü bugün, küresel kriz öncesi olduğumuzdan çok daha fazla rekabet gücüne sahibiz. Bu ayrıcalığı, kriz sürecinde adeta bir seferberlik anlayışı ile yaptığımız verimlilik ve iyileştirme çalışmalarımıza borçluyuz. Dünya otomotiv sanayinin, tercih edilen ve küresel iş ortağı ve olmamız bizim için gurur kaynağıdır. Bu gururu paylaştığım tüm çalışanlarımızı kutluyorum."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN