PİYASA

Toyota Corolla Geri Dönüyor

30.03.2011 Çarşamba
TOYOTA COROLLA GERİ DÖNÜYOR

2007'de Türkiye'den Japonya'ya kaydırılan Toyota Corolla, 6 yıl sonra sedan ile geri dönüyor. 2013'te Adapazarı'nda üretime başlayacak Corolla Sedan dışında bir model için daha çalışılıyor

apon , Türkiye'de ürettiği modellere Corolla Sedan'ı eklemeye hazırlanıyor. Adapazarı'nda Verso ve Auris üreten Toyota, 2013'te Corolla Sedan modelini de üretmeye başlayacak. Türkiye fabrikasında ana modeli olarak Corolla Sedan'ı üreten Toyota, 2007'de ani bir kararla Corolla'yı Japonya'daki fabrikasına kaydırmıştı. Corolla Sedan üretimiyle ilgili daha önce söylentiler çıkmış, ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı. Toyota Türkiye CEO'su Orhan Özer, fabrikadaki çalışmaların başladığını, Corolla dışında da bir başka model üretimi için çaba harcadıklarını kaydetti. Japonya'daki merkeze Adapazarı fabrikasının avantajlarını, üretim kalitesini aktardıklarını anlatan Özer, "Şu anda ortada bir model yok. Ancak, yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi anlatıp, yeni modeli Türkiye'ye getirmek için uğraşıyoruz" dedi. apon Toyota, Türkiye'de ürettiği modellere Corolla Sedan'ı eklemeye hazırlanıyor. Adapazarı'nda Verso ve Auris üreten Toyota, 2013'te Corolla Sedan modelini de üretmeye başlayacak. Türkiye fabrikasında ana modeli olarak Corolla Sedan'ı üreten Toyota, 2007'de ani bir kararla Corolla'yı Japonya'daki fabrikasına kaydırmıştı. Corolla Sedan üretimiyle ilgili daha önce söylentiler çıkmış, ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı. Toyota Türkiye CEO'su Orhan Özer, fabrikadaki çalışmaların başladığını, Corolla dışında da bir başka model üretimi için çaba harcadıklarını kaydetti. Japonya'daki merkeze Adapazarı fabrikasının avantajlarını, üretim kalitesini aktardıklarını anlatan Özer, "Şu anda ortada bir model yok. Ancak, yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi anlatıp, yeni modeli Türkiye'ye getirmek için uğraşıyoruz" dedi.

kaynak: www.sabah.com.tr

Toyota Corolla Fotoğrafları İçin Tıklayınız..

kalan karakter 1000

fatih fatih

fabrika cikisi motorlarda sorun var,hepsi fazla yag yakiyor!1000km de 1lt yag yakiyor diye yaziyor kullanim kilavuzunda,senede 15000km yapiyorsaniz 15lt yag ilave etmeniz gerekiyor,normal bir durum degil!sonradan garaj ile problem oluyorsunuz,ben cok pismanim,bir daha toyotami,asla!markaya yakismadi hatali araba satmak!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.07.2015 21:26
bayram balcı bayram balcı

cok guzel olur ilgiyle gelişmeleri bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.04.2011 17:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN