PİYASA

Olmuyor Olmuyor Olmuyor!

07.03.2012 Çarşamba
OLMUYOR OLMUYOR OLMUYOR!

Bir türlü yükselişe geçemeyen station orta sınıflarda bu yıl da fazla bir değişiklik yoktu.

Özellikle Premium modellerde satışlar sedan kardeşlerini mumla arattı. Sipariş üzerine ithal edilen 'den sadece 1 adet, o da aralık ayında satılması bunun en "güzel" örneği. Hemen ardından gelen ezeli rakip Mercedes-Benz ise C Serisi Station ile yine sedan kardeşinden oldukça uzakta bir rakam olan 18'de kaldı. Orta sınıfta her geçen gün yıldızı daha da parlayan Skoda Superb ise Combi versiyonunda bu sınıfın geleneğini bozmayarak 18 adet satışa ulaştı. Gerçek anlamda tanıtımları yıl ortasında yapılan bir model için bu başarı bile sayılabilir. Üçlü Alman ittifakının son ayağı olan Audi ise A4 Avant ile daha şanslıydı. 36 adet satıldı. Kendine özgü bir müşteri kitlesi olan Subaru ise 2011'i 53 adet Legacy SW satarak tamamladı.

D SEGMENTİ STATION

Model Adet
BMW 3 Serisi Touring 1
Mercedes-Benz C Station 18
Skoda Superb Combi 18
Audi A4 Avant 36
Subaru Legacy SW 53

kalan karakter 1000

hamza32 hamza32

elalem araba alırken her işime yarasın diye alıyor.biz de alırken havamıza bakıp alıyoruz.statıon olunca havamız sönüyor.olay bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 20.04.2012 10:51
Osman D Osman D

Sanırım bu bir algılama sorunu. Amerikalılardan farklı olarak Türk tüketicisi her nedense prestijli otomobil ile station wagonu bir arada uygunsuz buluyor. Station wagonun otomobilin albenisini düşürdüğünü sanıyor. Başkaca bir nedeni olduğunu sanmıyorum. Dediğim gibi, bu bir algılama sorunu. Saygılarımla.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.04.2012 14:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN