PİYASA

2011’in En Az Satan Otomobilleri / Bölüm 3

14.03.2012 Çarşamba
2011’İN EN AZ SATAN OTOMOBİLLERİ / BÖLÜM 3

2011’in en düşük satış adetlerini derlediğimiz dosyamızın bu haftaki konukları genellikle başarısızlıklarından değil pahalı olduklarından kısıtlı adetlere imza atarken, bazılarından sadece 1 adet ithal edilmesi de dikkat çekici.

Geçen hafta ikinci bölümünü yayınladığımız 2011'in en az satılan leri dosyamızın bu haftaki konuklarının yüksek adetlere çıkamayacağı aşikardı. Zira rakamlardan da bu belli oluyor. Öyle ki, eğer ODD listesinde bir otomobil hiç satılmamışsa, fiyat listesinde yer alsa dahi bunu dikkate almadık. Durum böyle olunca özellikle üst-orta sınıf station modellerdeki gibi bir durum ortaya çıktı. Sadece iki model bu sınıfta satılmış. Üst-Orta sınıftaki larda da durum çok farklı değil. En azından Uzakdoğulular için... Türkiye'de satılan en lüks sedanlarda ise, eski parayla trilyonluk otomobillerden bile yeteri kadar satıldı. Konu lüks spor otomobillere geldiğinde, süpersporlar kısıtlı üretimleri ve ithalatları nedeniyle tekli sayılarda kaldılar. Benzer bir konu üstü açılabilen otomobiller için de geçerliydi. Halkımız bu otomobillere her yıl olduğu gibi bu sene de gereken bütçeyi ayırmadılar. Bakalım önümüzdeki hafta, kalan segmentlerde kimler en diplerde yer alacak.

E Segmenti Sedan için tıklayınız.

E Segmenti Station için tıklayınız.

F Segmenti Sedan için tıklayınız.

2 Kişilik Cabrio için tıklayınız.

4 Kişilik Cabrio için tıklayınız.

Coupe için tıklayınız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN