PİYASA

Ultra Lüksler İçin Yetti de Arttı!

14.03.2012 Çarşamba
ULTRA LÜKSLER İÇİN YETTİ DE ARTTI!

Üst sınıfa baktığımızda listenin en dibinde yer alan Bentley Continental Flying Spur’un 4 adetlik satışı kesinlikle bir başarısızlık değil.

Lakin satış fiyatı yaklaşık 700.000 Euro olan bir otomobil daha ne kadar satılabilirdi ki? 4 adetlik satış bile Türkiye'nin geldiği refah seviyesine bir işaret olabilir! Bentley'in hemen ardından 5 adetlik satışıyla dikkat çeken için de aynı hikaye söz konusu. Yaklaşık 400.000 Euro'dan başlayan fiyatlarıyla dikkat çeken Rapide'in testimize katılan versiyonu yaklaşık 1.5 milyon TL değerindeydi. Bu ikilinin ardından nispeten daha "ucuz" sayılabilecek Maserati
Quattroporte'den ise 8 adet satıldı. Nispeten diyoruz çünkü bu araç için de başlangıç seviyesi 400.000 Euro seviyesinde! Tamamen yeni olmasına rağmen vergi mağdurlarından bir diğeri olan Jaguar XJ'den ise sadece 22 adet satıldı. Otohaber okurlarının bu sınıftaki favorisi Porsche Panamera ise dizel motorunun doping etkisiyle 117'ye yükseldi.

F SEGMENTİ SEDAN

Model Adet
Bentley Continental Flying Spur 4
Aston Martin Rapide 5
Maserati Quattroporte 8
Jaguar XJ 2
Porsche Panamera 117

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN