PİYASA

Çinliler At Koşturuyor

21.03.2012 Çarşamba
ÇİNLİLER AT KOŞTURUYOR

Bu haberimizi hazırlarken ODD verilerini temel aldığımızdan HF Kanuni, Piaggio ve FAW gibi markaların da yer aldığı bu sınıftaki boşluk dikkat çekici.

ODD üyesi olan markalararasında ise "az satanlar" yazmak pek de doğru olmuyor. Lakin listede gördükleriniz, bu sınıfta yer alanların tamamını oluşturuyor. Yine de listenin en altında DFM'nin çift kabinli Pick-Up'ınıgörüyoruz. Kayda değer bir rakam olan 282 adetlik satışlık, neredeyse benzersiz özelliklerinden dolayı başarılı sayılabilir. Öte yandan aracın tek kabinlisinden 826 adet satılmış ki; bu da DFM için sektör lideri dememize yol açıyor. Pazara farklı bir yerden dahil olan Fiat Pratico, Doblo'nun bir versiyonu. Yukarıda saydığımız bütün modellerden çok daha büyük ve konforlu olan Pratico'nun satış rakamları 2012'de çok dahafazla olacak gibi görünüyor. Fiat Strada ve Proton Arena'nın satışının durmasıyla benzersiz kalan Dacia Pick-Up da 690 adetlik satışıyla listemizde yer aldı.

KÜÇÜK PICK-UP

Model Adet
DFM Mini Çift Kabin Pick-Up 282
Fiat Pratico 365
Dacia Logan Pick-Up 690
DFM Mini Pick-Up 826

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN